performia
Технология найма продуктивных сотрудников
49
0
0

Як Вийти з Кризи

Як вийти з кризи. Роздуми вголос або рекомендації друга. 

Днями я поставив собі питання: як я можу допомогти нашим клієнтам та друзям пережити цей важкий для бізнесу період? Скажу чесно: у мене немає точної інструкції того, що треба робити, щоб криза Вас не торкнулася. У цій статті я описав свої міркування щодо того, які дії зараз можуть допомогти посилити бізнес і не дати йому потонути. Це кроки, які я вважаю розумними, ґрунтуючись на моїх знаннях та наявному досвіді. Сподіваюся, вони будуть Вам корисні.

На мою думку, кризу можна порівняти зі штормом. І наші компанії зараз подібні до кораблів, яким потрібно пережити цей шторм і успішно досягти своєї мети. Жоден капітан, не покине свій корабель і не буде дивитися, як той піде під воду. Він боротиметься зі штормом, поки є сили.

Я впевнений, що хороший керівник також робитиме все можливе, щоб його бізнес не пішов на дно. Сьогодні ми боремося зі штормом всіма доступними методами. І щоб пережити його, зараз як ніколи нам потрібна компетентність. Під компетентністю я маю на увазі здатність взяти якесь питання, якесь діло і довести його до потрібного результату. Я рекомендую прописати, які навички Вам потрібні для того, щоб утримати компанію на плаву. Визначте, яких навичок Вам не вистачає і щодня робіть щось, щоб їх придбати. Наприклад, пройдіть онлайн-навчання, яке дозволить Вам тренувати і розвивати потрібні навички. Купуйте потрібну книгу і вивчіть її так, щоб Ви могли застосувати те, що вивчили.

Як Вийти з Кризи Фото 2

Якщо Ви маркетолог, Вам необхідно вдосконалювати вміння писати правильні тексти і вчитися розміщувати рекламу так, щоб її побачила потрібна Вам аудиторія. Якщо Ви тренер, то зараз Вам потрібні навички, необхідні для переведення Ваших тренінгів до онлайн-формату, можливо розробити новий онлайн продукт.

А якщо Ви керівник – Вам потрібно стати ще більш кращим керівником. Для цього, як на мене, варто знову запитати себе: яким має бути продукт роботи керівника? Я вважаю, що це співробітники, які вчасно роблять потрібні результати роботи на своїх посадах. А які навички необхідні керівнику, щоб цього досягти?

На мою думку, зараз найголовнішою навичкою для керівника є вміння ефективно спілкуватися. Керівник повинен вміти зрозуміти і, за необхідності, змінити думку своїх співробітників. А для цього йому потрібно постійно спілкуватись із ними. Дуже важливо проводити щоденні координації. Зараз в умовах, коли немає можливості робити зустрічі в офісі, у Вашому розпорядженні всі можливості інтернету. Регулярні координації з персоналом дозволять Вам досягти кількох цілей: налаштувати колектив на робочий лад, проконтролювати виконання робочих завдань та підтримати бойовий дух Вашої команди. Коли люди завантажені роботою, роблять корисну справу та бачать результати своєї праці їх бойовий дух стає високим.

Давайте проаналізуємо, що може статися, коли Ви відпускаєте працівників у відпустку за свій рахунок на два, три тижні, а може, навіть, і місяць не підтримуєте з ними спілкування.

По-перше, є великий шанс того, що на момент закінчення карантину вони вже працюватимуть в іншій компанії. Адже якщо їм не вистачатиме грошей, щоб забезпечити себе, то їм доведеться шукати іншу роботу. А ще серед Ваших співробітників, відправлених у відпустку, я сподіваюся є продуктивні люди, які просто не вміють довго сидіти без діла, тому що для них це подібно до каторги. І якщо Ви не підтримуєте зв’язок зі співробітниками і не знаходите для них роботи зараз, не обговорюєте з ними плани роботи компанії після карантину, будьте готові до того, що швидше за все до Вас повернуться далеко не всі з них.

Припустимо, що всі Ваші співробітники дуже віддані компанії. Вони мають заощадження, що дозволяє пережити цей час без роботи і після виходу з карантину вони повернуться до Вас. Маючи досвід, можу сказати, що якщо ці кілька місяців вони проведуть безглуздо, не роблячи нічого продуктивного, то Ви відчуєте, що краще б вони не поверталися. Тому що перед собою Ви побачите лінивих людей, критичних людей, які скаржаться, які абсолютно не хочуть працювати, зате завалять Вас вимогами підвищити їм зарплату і поліпшити умови роботи. І повернути своїх співробітників назад буде дуже непросто.

Як Вийти з Кризи Фото 3

Чим це викликано? Сьогодні у нашому суспільстві нав’язується думка, що успіх у житті – це коли ти нічого не робиш і при цьому все маєш. Я вважаю, що це є прямий шлях до деградації людини. Подивіться, що відбувається з людьми під час тривалої непрацездатності. Ми стаємо більш дратівливими та уразливими, частіше сваримося з оточуючими, знаходимо безліч приводів для невдоволення. Це відбувається тому, що нам просто необхідно щось робити, щоб добре почуватися. Потрібна гра, і якщо її немає, то людина вигадує собі різні дивні ігри: посваритися з дружиною, створити собі неприємності у бізнесі або на роботі і після кількох тижнів активно їх залагоджувати. Я переконаний, що для щастя нам важливо почуватися причиною добрих подій, бачити, що ми зробили щось варте, досягли чогось значущого, цінного для нас. Бажання робити щось корисне та досягати результатів – це ознака психічного здоров’я людини.

Важливо не допустити, щоб Ваші працівники бездіяльно проводили час. Інакше вони почнуть лінуватися і скоро втратять свою здатність продуктивно працювати. Якщо Ваші співробітники працюють віддалено, зробіть так, щоб у них було не менше роботи, ніж до виходу на карантин. У багатьох може виникнути питання: а що робити зі співробітниками, які не можуть виконувати свою роботу, будучи вдома. Я рекомендую знайти або вигадати щось, чим вони можуть займатися віддалено. Це може бути моніторинг ринку, проведення різних соцопитувань, впорядкування клієнтської бази або просування Вашої компанії у соціальних мережах, писати статті, вчитися. Але не залишайте їх без доручень, якщо хочете, щоб вони повернулися до Вас із гарною працездатністю. 

І обов’язково контролюйте виконання робочих завдань. Я рекомендую двічі на день проводити координацію з Вашою командою. Вранці, щоб спільно визначити план дій співробітників та їх завдання на день. І ввечері, щоб отримати зворотний зв’язок про зроблену роботу та звіт про досягнуті результати.

Крім того, зараз координації необхідні для підтримки бойового духу колективу. Усвідомте, що зараз Ваші співробітники перебувають у ще більшому збентежені щодо того, що відбувається, ніж Ви. Вони не уявляють, як ситуація розвиватиметься далі і як це позначиться на їхньому майбутньому. У них немає впевненості в тому, що відбуватиметься з їхньою роботою. І якщо Ви не обговорюватимете з ними ці теми, то вони шукатимуть відповіді на свої запитання в іншому місці. В інтернеті чи у своїх друзів. Повірте, висновки, до яких вони прийдуть, Вам не сподобаються. Наше завдання як керівників — прояснити співробітникам наші плани роботи компанії, хоча б на найближчий час. Варто, наприклад, об’єктивно описати те, як нинішня ситуація вплинула на роботу компанії. Розповісти цілі компанії на наступний тиждень, два, якщо можливо місяць. В умовах невизначеності та хаосу довгострокове планування далеко не завжди можливе. Виходьте з короткострокових завдань і дивіться, як вони впливають на налаштування команди. Зробить все можливе, щоб Ваша команда зберегла бойовий настрій.

Як Вийти з Кризи Фото 4

Якщо Ви колись були в горах, то пам’ятаєте те почуття, коли вже дуже втомилися і не хочеться йти далі. І ось Вам здається, що ось вона — вершина. Збираєте всі сили, продовжуєте підйом, а попередня вершина виявляється лише черговим пагорбом на шляху і до вершини ще йти та йти. Коли опускаються руки і хочеться все кинути, що допомагає Вам не здатися? Що штовхає Вас рухатися далі до своєї мети? Сила волі, впертість та запас якоїсь внутрішньої міцності. Ця міцність у людини створюється завдяки її правильному настрою і тут дуже важливою є роль команди. Я хочу звернути Вашу увагу на те, що саме ми, керівники, створюємо настрій у своєму колективі. І нам треба створити його так, щоб усім учасникам команди вистачило міцності та впертості дійти до потрібної вершини!

Я не закликаю Вас говорити працівникам, що все чудово, коли рівень доходу компанії впав удвічі, і Ви важко покриваєте необхідні витрати. Але однозначно варто сказати, що незважаючи на труднощі, ми продовжуємо працювати далі. І пояснити співробітникам, що потрібно від них, щоб компанія успішно змогла пережити ці часи. Намагайтеся постійно утримувати увагу співробітників на цілях. Проводьте мозкові штурми у пошуках нових ідей для вирішення робочих завдань. Це допоможе їм не втрачати мотивацію і налаштуватися на лад. Ми найбільш продуктивні, коли ми маємо мету, яка нам важлива, яку ми дійсно хочемо досягти. Саме наявність мети дає нам сили для подолання всіх перешкод на шляху досягнення потрібних результатів.

Що я ще можу порадити аби успішно пережити нинішню кризу? На мій погляд, зараз варто моніторити ринок праці. Не всі керівники знають, як треба взаємодіяти з людьми під час кризи, щоб не втратити своїх ключових співробітників. Тому сьогодні на ринку праці є багато по-справжньому крутих та продуктивних людей. Моніторьте ринок. І якщо Ви побачите резюме спеціаліста, якого Ви шукали багато років, я рекомендую Вам одразу запросити його на онлайн-співбесіду. Можу з упевненістю сказати, що зараз Ви маєте реальний шанс найняти у свою компанію працівників, про яких раніше Ви і мріяти не могли. Для швидкого відбору Вам необхідні знання та навички. Будь ласка, зверніться до нас, ми допоможемо Вам.

Як Вийти з Кризи Фото 5

Так, багато хто сьогодні звільняє співробітників, намагаючись скоротити витрати. Але ми з Вами знаємо, що за кожним успіхом стоять конкретні люди. Люди, які мали правильні ідеї. Люди, які робили правильні дії. І зараз найм продуктивних людей, які досягають результатів, незважаючи ні на що, може бути тим фактором, який допоможе Вашій компанії вижити. Повірте, найняти відмінного продавця чи маркетолога, які можуть подвоїти обсяг продажів Вашої компанії, зараз набагато важливіше, ніж заощадити на оплаті зарплати кільком співробітникам.

І якщо говорити про економію, то дуже рекомендую не економити зараз на просуванні.

Просування – це та область, яку сьогодні потрібно посилювати та робити максимально ефективною. У період кризи більшість компаній перестають рекламувати свої товари та послуги. Вони ніби затихають. Саме в цей момент тиші потрібно продовжувати звучати! Тоді шансів, що Вас почують Ваші потенційні клієнти, стане значно більше.

Підсумовуючи, я можу сказати, що зараз нам важливо бути сильнішими за конкурентів, щоб пережити їх. А для цього потрібно робити менше помилок, ніж конкуренти. Продовжуйте звучати, говоріть про себе клієнтам. Моніторьте ринок. Наймайте продуктивних спеціалістів. Пам’ятайте, що головний актив компанії – це люди. Звертайте увагу на ваших співробітників. Не припиняйте спілкуватися з ними. Намагайтеся всіляко підтримувати їх, і професійно, і просто по-людськи. Зробіть так, щоб вся Ваша команда згуртовано йшла до досягнення спільних цілей. І тоді Ви зможете успішно пережити цей шторм і вийти з нього більш сильними та успішними, ніж до його початку.

Бажаю Вам перетворити кризу на успішний виток Вашого розвитку та зростання!

Олексій Самойленко

Генеральний директор компанії «Перформія Україна»

Понравилась статья?
Поделиться с друзьями
0 0 0
Комментарии
Статьи по теме