Як підвищити ефективність масового найму?

Масове наймання персоналу зазвичай є результатом швидкого розвитку компанії або відбувається перед святковим сезоном. Наприклад, перед Новим Роком роздрібним торговцям потрібно найняти складачів і пакувальників подарунків, а службі доставки знайти кур’єрів.

У масового найму є потенційні недоліки. Один з них полягає в тому, що наймання великої кількості людей одночасно може мати згубний вплив на культуру компанії. Також неможливо приділити достатньо часу для спілкування з кожним кандидатом. Вам потрібно відповідно спланувати та реалізувати свою стратегію масового найму, щоб це пом’якшити.

Поради щодо проведення масового найму персоналу на роботу

1. Розробіть план
Вам не обов’язково потрібна велика кількість рекрутерів, але можуть знадобитися аналітики даних або люди, які добре знають компанію та розуміють, яких працівників ви шукаєте. Проаналізуйте та зрозумійте, які та скільки вакансій вам потрібно заповнити. Зрозумійте місцевий ринок праці. Ви повинні знати, з чим ви стикаєтеся щодо типу місцевих людей, які можуть прийти і працювати на вас. Порадьтесь з вже працюючими у вас людьми, кожен з них має знайомих і може когось порадити.
2. Сплануйте графік пошуку персоналу
Якщо ви плануєте масовий найм на різдвяний сезон, не відкладайте це до початку грудня, наприклад. Орієнтовно: для найму на роботу в зимовий період почніть рекламу у вересні, а для найму влітку – у квітні.
Масове наймання коштує значно дорожче, ніж стандартне окреме.
3. Розширте вибір кандидатів
Подумайте, як ви можете охопити своїх потенційних кандидатів і використати кілька каналів комунікації:
  • Використовуйте програмні оголошення.
  • Використовуйте рекомендації від існуючих співробітників.
  • Будьте активні в соціальних мережах.
Перегляньте місцеві групи у вашому регіоні, присвячені шукачам роботи, і розмістіть там свою рекламу. Налаштуйте спеціальні сторінки у своїх облікових записах соціальних мереж, присвячені вашим зусиллям з найму персоналу, і направляйте на них потенційних кандидатів.
Розгляньте можливість партнерства з місцевими організаціями, такими як місцеві некомерційні організації, державні установи, програми підготовки ветеранів і професійної підготовки. Ці місця є багатством потенційних талантів, які можуть дозволити вам залучити та створити конвеєр підготовлених кандидатів задовго до публікації вакансій.
4. Об’єднайте своїх кандидатів
Спробуйте створити цільову сторінку, доступну з усіх ваших каналів (через посилання або QR-код), щоб об’єднати ваших заявників в одному місці та дозволити вам продовжити процес швидше. Або зберіть їхні контактні дані та надішліть їм посилання на онлайн-заявку. Інтегруйте онлайн-додатки з вашим програмним забезпеченням для відстеження кандидатів, щоб допомогти вам відсіяти будь-яких явно невідповідних кандидатів на ранній стадії.
5. Використовуйте сучасні технологічні інструменти для пошуку персоналу Програми Eightfold AI, Pymetrics, Paradox, Humanly, Easy Peasy, Textio - це сучасні платформи з використанням ШІ, спрямовані на оптимізацію найму. Автоматизоване призначення інтерв’ю та використання чат-ботів допомагають зменшити час, необхідний для відгуку на заявки кандидатів, а також забезпечують комунікацію з кандидатами в режимі реального часу. Перевірка репутації та soft skills (гнучких навичок, пов'язаних з особистісними якостями) кандидатів є ефективними інструментами для відсіювання тих, які не відповідають культурі компанії.

Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу
Зверніться до спеціалістів
Масове наймання може бути стресом для всіх, хто бере участь. Ви змушені вчасно заповнити всі вакансії, а кандидати стурбовані результатами процесу найму. Щоб уникнути зайвих стресів і помилок, зверніться за консультацією до фахівців. Курси підбору персоналу Perfomia вже більш як 20 років надають практичні інструменти для успішного підбору дійсно ефективних співробітників. «ПЕРФОРМІЯ» створила авторську технологію найму та управління персоналом, розповсюджену вже у 21 країні світу. Курс навчання - це лекції та тренінги, на яких ви дізнаєтесь всі методи успішного найму і за 15 хвилин співбесіди навчитеся без помилок визначати продуктивних кандидатів.
Статті на тему
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати