Как нанимать эффективных работников?

Саме люди є головним активом, на який має робити ставку кожен керівник. Будь-які матеріальні активи можна отримати досить швидко. Обладнання - купити, для отримання коштів можна залучити інвесторів, взяти кредит. Але хорошу команду складно придбати за помахом чарівної палички. Найчастіше на створення злагодженого колективу йдуть роки навіть у досвідченого керівника, а для керівника-початківця формування команди може перетворитися на низку проб і помилок.

Що слід враховувати при наймі персоналу на роботу?

Під час найму персоналу на роботу важливо враховувати кілька ключових аспектів:

 • Потреби підприємства. Зрозумійте, які конкретні ролі потрібні вашій компанії. Підприємствам можуть знадобитися різні навички та кваліфікації залежно від сфери діяльності, розміру та стратегії.
 • Кваліфікації та навички. Враховуйте не тільки професійну підготовку, а й досвід роботи, знання та навички, необхідні для виконання конкретних завдань.
 • Культура підприємства. Переконайтеся, що потенційний співробітник підходить до культури вашої компанії. Гармонія у відповідності цінностей і способу роботи сприяє підвищенню продуктивності та зниженню плинності кадрів.
 • Комунікаційні та міжособистісні навички. Важливо, щоб працівники були здатні ефективно спілкуватися та співпрацювати як у команді, так і з клієнтами.
 • Гнучкість та адаптивність. Особливо в бізнес-середовищі, що швидко змінюється, важливо мати співробітників, які можуть швидко адаптуватися до нових ситуацій і вимог.
 • Підготовка та розвиток. Розгляньте можливості для навчання та професійного зростання вашого персоналу, щоб забезпечити сталість і вдосконалення їхніх навичок.
 • Витрати та бюджет. Під час вибору кандидата важливо враховувати не тільки їхню зарплату, а й інші витрати, такі як страхування, навчання та переваги.
 • Легальні аспекти. Переконайтеся, що ви дотримуєтеся всіх відповідних правил і законів, пов'язаних із наймом працівників, таких як оформлення документації та дотримання прав працівників.

Важливість особистісних якостей кандидата при наймі на посаду

В сучасному світі підбору персоналу серед якостей кандидата набагато важливіші саме "soft skills", про які трохи детальніше нижче:
Під час найму співробітників правильне ставлення до справи може виявитися важливішим, ніж технічні навички. Ось чому особистість має значення:
 • Чітка комунікація. Артикульований виклад думок колегам, начальству, клієнтам підвищує продуктивність. Неправильна комунікація породжує непорозуміння та конфлікти.
 • Лідерство. Лідери об'єднують команди для досягнення амбітних цілей, стимулюючи прогрес. Лідерство виходить за рамки ієрархії - ця якість необхідна і окремим співробітникам.
 • Самостійна ініціатива. Здатність працювати автономно, роблячи активні кроки, дає змогу свіжим концепціям процвітати без постійного нагляду.
 • Агітливість - уособлення. Швидка адаптація до мінливої динаміки робочого місця дозволяє плавно переходити від одного завдання до іншого.
 • Дух співпраці: Гармонійна робота з різними особистостями, поглядами сприяє створенню сприятливого, продуктивного середовища.
 • Емоційний інтелект. Розуміння своїх емоцій, співпереживання почуттям інших людей дає змогу справлятися зі стресом, вирішувати конфлікти, підтримувати позитивний контакт із колегами.
 • Основа цілісності. Етична поведінка, чесність зміцнюють довіру в колективі, забезпечуючи стабільність відносин.
Потрібно уявити чітко, яку корпоративну культуру ви будуєте у своїй компанії. Вивчіть досвід найкращих компаній, створіть у себе в голові картинку та почніть її створювати. А в процесі найму персоналу запитуйте себе: чи відповідають риси характеру кандидата культурному простору корпорації. Для цього варто на співбесіді поставити провокативні запитання, щоб зробити висновки про стресостійкість людини, її манеру спілкування, комунікабельність та вміння працювати в колективі.
Продуктивність, а отже і дохід всієї компанії, залежить від ефективності роботи кожного її співробітника.

На які якості ще звернути увагу?

Продуктивність
Навіть якщо у кандидата на вакансію дуже хороше резюме, все одно варто запропонувати тестове завдання або тестовий період, щоб перевірити наскільки людина продуктивна. Спеціалісти радять під час тестового періоду давати хороше навантаження, щоб побачити як людина себе поводить в період цейтноту, чи витримує форс-мажори і великі обсяги роботи. Адже лише високі KPI (Ключові показники ефективності) співробітника будуть впливати на ефективність всієї команди.

Мотивація
Мотивація - це те, заради чого людина влаштовується на роботу. Матеріальна винагорода для всіх важлива, але є люди які хочуть працювати не лише за гроші, а тому, що їм цікаво або ж вони хочуть приносити користь. Найкращими співробітниками є ті, хто працюють усвідомлено з внутрішньої мотивації, а не зі страху покарання. Те, чим найбільше цікавиться кандидат на співбесіді, при вступі на роботу, дасть Вам уявлення про його мотивацію. В управлінні має бути ставка на культурні інструменти. Чим вище особистісна і корпоративна культура, тим менша потреба в адміністративних заходах управління персоналом.

Знання і бажання вчитись
Знання - це те, чому найлегше навчити нового співробітника, при умові що він має бажання вчитись. Якщо людина має сварливу натуру, то навряд чи вам вдасться його перевиховати в колективі, в той час, як пробіл в знаннях дуже легко заповнити. Дуже добре, якщо в компанії налагоджена система внутрішнього розвитку персоналу, проводяться атестації, тренінги. А для цього менеджери й керівники бізнес-спільноти теж повинні постійно вдосконалюватися і проходити навчання, щоб мати уявлення про сучасні тенденції найму та управління персоналом.
мета "Перформії"— навчити клієнтів виявляти та залучати до компанії співробітників, які приносять максимальну користь.
Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу

Де навчитися ефективному найму персоналу?

Спеціалісти Перформії розробили систему тестування, яка дозволяє отримати розгорнуту характеристику якостей кандидатів, що впливають на ефективність їхньої роботи. Результати тестування показують, наскільки кандидат підходить для роботи на певній посаді, і які методи управління будуть для нього найефективнішими. В ході навчання надаються всі сучасні інструменти та технології найму, адаптовані до поточних умов на ринку. Дізнатись більше про курси підбору персоналу можна на сайті Perfomia.

Статті на тему
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати