Как повысить вовлеченность кандидатов в процессе найма?

Після розміщення вакансії на джоб-сайті робота для наймача лише починається. Під час комунікації, на перших співбесідах чи навіть в листуваннях, можна як відштовхнути сильного кандидата, так і схантити досвідченого експерта, попри високу конкуренцію.
В Perfomia розібрали, що таке залученість кандидатів в процесі найму та як з цим працювати для підвищення якості найму.

Секретна користь залученості кандидатів
Залученість кандидатів — це підвищення та утримання ентузіазму кандидатів щодо працевлаштування на конкретну посаду в компанії. Наприклад, працівник через два тижні звільняється, вакансія вже відкрита і є 4 цікавих кандидати. Треба, щоб кожен протягом цих двох тижнів не втрачав інтерес до роботи саме у вас, попри хантінг інших роботодавців, власні проблеми, переключення уваги на розваги чи інші відволікаючі фактори.
Це критичний показник для компаній, де найм може тривати якийсь час. Наприклад, безплатний місячне стажування, з якого оберуть лише 10 працівників. Для того, щоб обрати тих, хто підходить, а не тих, хто витримав випробування — залученість дуже допоможе. Під час стажування корисно впроваджувати навчання, івенти та занурювати людей в нюанси та цікаві сторони майбутньої роботи.
Підвищуємо залученість кандидатів
Залучення кандидату, як і процесу підбору персоналу, починається задовго до співбесіди: реклама, соцмережі, публічний простір вже створили якийсь образ в очах кандидата. Наприклад, під Новий рік всі згадують теплі реклами Coca-Kola, коли думають про Google — згадують Кремнієву долину з серіалів чи кіно.
Якщо компанія веде активну публічну діяльність, HR має враховувати образ, який бізнес транслює. Швидше за все, у кандидата вже є певні очікування.
Зберігайте ton of voice. Якщо в публічному просторі бізнес виглядає ламповим, сімейним підприємництвом, то і під час спілкування цей вайп має транслюватися.
Питання та цікавить до кандидата. На жаль, багато наймачів вважають, що лише бізнес обирає кандидата. Насправді у кандидата теж є варіанти працевлаштування. Попри кризу та потребу в роботі у більшості, меншості талановитих та досвідчених працівників значно менше, ніж відкритих вакансій. Тому вони обирають.
Часто вибір — далеко не грошове питання. Через ментальну кризу та загальну атмосферу стресу, кандидат в пріоритеті ставить комфорт праці. А можливість поговорити про себе, свій досвід, розкритися — створює комфорт на співбесіді для кандидата.
Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу
Тренінг для HR по проведенні співбесід можна знайти у нас. Та це лише один з інструментів. А більше можливостей для бізнесу залучити талановитих працівників є за посиланням.
Індивідуальна робота. Ми вже писали про масовий найм. Там місця та часу на індивідуальну роботу немає. Індивідуальна робота — це вивчення конкретного досвіду та його обговорення, гнучкість питань на інтерв’ю, враховуючи відповіді.
Постійний контакт. Кандидату приємно своєчасно отримувати інформацію з працевлаштування. Наприклад, про результати співбесід, його шанси отримати роботу, зміну будь-яких статусів в процесі найму.Зручно обмінятися різними контактами для своєчасного спілкування.
Автоматизація. Деякі процеси можна автоматизувати, щоб зняти навантаження з відділу найму. Наприклад, автоматичні емейли з нагадуваннями. Для залучення кандидатів HR шукає індивідуальний підхід і вести десятки кандидатів одночасно він не зможе.Щоб взаємодія між кандидатом та бізнесом в процесі найму лишалась людяною та індивідуальною, рутинні процеси краще автоматизувати. Там де не потрібна людина чи індивідуальна робота, краще підібрати сервіс автоматизації, ШІ чи інші інструменти.
На залучення впливає і бренд роботодавця: що це та як його сформувати ми вже розповідали за посиланням.

Надмірна креативність шкодить залученню
Часто молоді HR заграються і створюють занадто креативні та складні схеми найму. Наприклад, інтерактивні онлайн-тестування з геймифікацією для консервативних посад. Це ускладнює занурення кандидата, адже він починає думати не про роботу та компанію, а розбирається зі складними питанням тесту.
Кандидат отримує розфокус і його цікавість падає. Йому здається, що від нього хочуть щось дивне, не відповідне до посади чи досвіду. І креативний підхід, який мав зацікавити, відштовхує досвідченого кандидата.
Потрібен баланс. Загальними порадами тут не обійтися, адже в кожній професії є свої потреби до софт- та хард-скілів кандидата та тести, які їх висвітлюють. Тому ми проводимо навчання підбору персоналу для будь-якого бізнесу.
Використання будь-яких інструментів має бути раціонально. Перед додаванням його в робочий процес найму, подумайте, які переваги він дасть? Чи не додається він через тренд, чи популярність? ЧИ дійсно потрібен саме цей інструмент?
Найм має бути позитивний, простий і комфортний для кандидата. Саме простота, зрозумілість та щирість взаємодії з компанією створює залученість.
Починаємо впроваджувати
По-перше, HR-ри мають бути навчані працювати з персоналом для підвищення його залученості в наймі. Наприклад, пройти відповідний курс і регулярно прокачувати скіли комунікації та аналізу цільової аудиторії.
По-друге, потрібно розібрати увесь процес найму на складові і вирішити: що можна автоматизувати, а де потрібний HR для індивідуальної роботи.
По-третє, як і будь-яка складова найму, підвищення залученості — це системний процес. Тому всі інструменти мають бути розумно підібрані для розв'язання конкретних задач.
Ті, хто хочуть вибудувати стратегію найму, використовуючи досвід експертів, не ризикуючи пробами та помилками — приходять до нас на курси по найму персоналу. Більше деталей шукайте за посиланням.
Статті на тему
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати