Роль емоційного інтелекту в ефективному підборі персоналу

Чи знайомі ви з казками, в яких розповідається, як жили-були двоє розумних братів, а третій дурник? В результаті дурник одружується з королівною та отримує пів царства. З точки зору психологів цей феномен пояснюється просто: “дурник” мав «high level of emotional intelligence» - високий рівень емоційного інтелекту, а його брати володіли лише високим IQ. Іншими словами можна сказати так: емоційний інтелект - це розуміння емоцій людей і вміння знаходити з ними спільну мову. А ще вміння тримати під контролем власні почуття.

Ми та наші емоції
Емоції грають надзвичайно важливу роль в житті людини. Вони є складовою частиною нашої поведінки, сприйняття світу і взаємодії з іншими людьми. Ось кілька ключових аспектів ролі емоцій:
1. Навіть дуже розумна людина може припуститись помилки “спересердя”, коли почуття беруть гору над раціональним мисленням. Тому вміти керувати своїми емоціями важливіше, ніж мати високий IQ.
2. Наші враження і емоції - це ще не все, що є у світі. Адже в ньому живе так багато інших людей! І всі вони щось відчувають.
3. Відсутній (або погано розвинений) емоційний інтелект може зашкодити не лише кар’єрі, а і просто нормальному життю.
4. Якщо ми думаємо щось погане, це зовсім не означає, що так є насправді. Негативні думки повинно ставити на контроль і відстежувати, звідки у них ростуть ноги.
5. Люди люблять влаштовувати в собі цілі битви почуттів, і часто через “переживання” своїх проблем втрачають можливість побачити вихід. Вміння спокійно розібратись у власному душевному стані - це мільярди зекономлених нервових клітин - своїх та оточуючих.
6. Ми, люди, маємо здатність заражати інших своїми емоціями так само як грипом. Позитив і негатив живуть в нас поряд, і тільки від нас залежить кого з двох братів ми покажемо назовні.
Уявіть собі десять геніїв в одному офісі
Припустимо, HR-менеджер дуже сильно постарався і знайшов дуже розумних і професійних людей для спільної роботи в великому проєкті. Всі вони мають надзвичайно високі розумові здібності, але кожен з них ставить в головний кут тільки себе улюбленого. Зрозуміло, що проєкт провалиться. Тому при підборі персоналу ейчар неодмінно має враховувати емоційний інтелект співробітників - їх здатність розуміти почуття інших та вміння контролювати власні емоції. Чим вище у людини розвинена емпатія, тим комфортніше буде з нею оточуючим, і це неодмінно позитивно вплине на роботу всього колективу. Найбільш потребують високого рівня емпатії топ-менеджери - для ефективного управління персоналом. Емоційно розумні лідери можуть надихати та мотивувати свої команди, справлятися зі складними ситуаціями й будувати міцні стосунки.

Враховування емоційного інтелекту кандидата на вакансію в процесі підбору персоналу надає ряд переваг:
- Вища залученість і задоволеність працівників.
- Покращена командна співпраця та продуктивність.
- Покращене утримання та зменшення плинності кадрів.
- Позитивний вплив на організаційну культуру та репутацію.
Оцінка ефективності персоналу повинна включати як професійні, так і особистісні якості людини, її вміння налагоджувати доброзичливі стосунки з колегами.
Втім, емоційний інтелект цілком можливо набути і розвинути.
Керівництво, котре дбає про комфортне робоче середовище для всіх співробітників, може проводити тимбілдингі та тренінги, івенти з включенням вправ на розвиток емоційного інтелекту. Великій компанії варто мати власного психолога, маленькі колективи можуть наймати спеціаліста конкретно для проведення тренінгу на лідерство, тестів або вправ. Психолог може запропонувати багато різноманітних форм для розвитку емоційного інтелекту - коучинги, семінари, квести. Вправи з розвитку в EQ в iгровій формі можуть включатись до програм корпоративів. Як правило, таке поєднання приємного і корисного дає чудові результати.
Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу
Емоційний інтелект - життєво важливий фактор у прийнятті рішень щодо найму персоналу для досягнення довгострокового успіху

Perfomia” - компанія, що надає практичні інструменти для успішного підбору ефективних працівників. «ПЕРФОРМІЯ» — створила авторську технологію найму та управління персоналом, розповсюджену у 21 країні світу і має багаторічний досвід з підбору ефективних кадрів. З моменту заснування компанія покращила інструменти та технологію, адаптуючи їх до поточних умов на ринку. Тисячі компаній застосовують технологію Перформії щодня. За 15 хвилин співбесіди ви навчитеся без помилок визначати продуктивних кандидатів і ухвалювати вірні рішення.
Статті на тему
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати