Створення ефективних ціннісних пропозицій роботодавця: що робить вашу компанію унікальною?

Що впливає на пізнаваність компанії? Гарна реклама? Висока якість продукції? Унікальний фірмовий стиль? Все це важливо для швидкого просування бренду. Однак починати все-таки треба з людей, які у вас працюють.

Що таке EVP, або Ціннісна пропозиція роботодавця

EVP (Employee value proposition) — це переваги та заохочення, які роботодавець пропонує своїм працівникам.
Ціннісна пропозиція роботодавця виділяє її серед конкурентів і дозволяє залучити та утримати найбільш талановитих співробітників.
Бренд роботодавця - це те, що і як про себе транслює роботодавець у зовнішнє та внутрішнє середовище. Цільова аудиторія бренду роботодавця - це різні групи: претенденти, співробітники, клієнти, партнери, державні організації.
EVP це те, що отримують співробітники за фактом, працюючи в компанії. Для ціннісної пропозиції роботодавця виділяють лише дві цільові аудиторії: співробітники та претенденти.
Іноді бренд роботодавця будується навколо EVP, а в інших випадках вони не перетинаються. Успішні компанії розуміють, що бренд роботодавця та EVP мають бути співзвучними. Наприклад, вашому бізнесу важливо, щоб співробітники були креативними та видавали цікаві ідеї. Ви включаєте в ціннісну пропозицію цікаві поїздки, відвідування виставок, участь у вікторинах та мотивуєте людей творчо мислити.

Чому важливий EVP

Ще 10–15 років тому вважалося, що головним чинником гарного роботодавця є хороша зарплата. За даними дослідження HeadHunter, адекватна оплата праці все ще займає перше місце стимулів для співробітників – її важливість наголосили 83% опитаних фахівців.
Цікаво, що 48% респондентів виділили як перевагу цікаві завдання. Комфортні умови праці важливі для 36% опитаних, а 33% хочуть мати можливість кар'єрного зростання.
Рівень зарплати є важливим, але не єдиним фактором для вибору роботи. Сьогодні люди хочуть, щоб роботодавець надавав не лише матеріальні блага, а й дбав про їх розвиток, умови праці, стосунки в команді.

Яку користь приносить Employee Value Proposition (ціннісна пропозиція роботодавця)

  • Допомагає утримати в команді експертів, які мають необхідні скіли. Людина, яка має досвід, краще розуміється на процесах, працює ефективно, приносить стабільний прибуток. Ви вклали гроші в навчання, включили його в проекти. Коли такий фахівець йде, компанія втрачає багато ресурсів: від матеріальних до інтелектуальних та емоційних. Звільнення однієї людини може знизити продуктивність цілого відділу.
  • Допомагає залучити найкращих кандидатів. Щоб зацікавити експертів, вам потрібне ясне привабливе EVP. Однієї зарплати більшості людей недостатньо, щоб змінити роботу. Включайте в EVP унікальні пропозиції, від яких неможливо буде відмовитися.
  • Мінімізує помилки при формуванні та реалізації бізнес-стратегії компанії. Ви можете зрозуміти, чи розвивається ваш бренд роботодавця за допомогою EVP. Якщо кандидати не приймають вашої пропозиції про співпрацю, а співробітники звільняються, ваша бізнес-стратегія напевно вимагає коригування.
  • Дозволяє економити гроші компанії за рахунок зниження плинності, швидшого та ефективного підбору персоналу. На пошук нового співробітника компанія в середньому витрачає 42 дні. За цей час бізнес витрачає гроші на розміщення вакансій на робітних сайтах та в соцмережах. HR проводить співбесіди замість роботи з іншими завданнями.
Коли в компанії є корпоративна культура, спільні активності для співробітників, бізнес-стратегія реалізується з найменшими негативними відхиленнями. Люди ефективніші у командах, де вибудовані сильні міжособистісні зв'язки. Наприклад, деякі компанії пропонують своїм співробітникам спільні заняття спортом, тімбілдінги, екскурсії, інтелектуальні ігри. Людей починає пов'язувати не лише робота, а й спільні інтереси. Навіть розмовляючи по дорозі до спортивного майданчика ваші співробітники можуть придумати цікаві пропозиції щодо розвитку проекту.

EVP дає співробітникам можливість не лише заробляти, а й відчувати свою значущість. Зацікавлений співробітник прагне розвитку, не боїться бути відвертим із керівництвом, пропонує цікаві ідеї, приносить організації більше грошей.
Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу

З чого складається EVP

1. Фінансове заохочення
Фінансова винагорода включає зарплату, бонуси, премії в грошовому еквіваленті. Матеріальна мотивація все ще залишається найважливішим фактором при виборі роботи.
2. Система бонусів та вигод
Належать до неявних матеріальних заохочень. До них відносяться медична страховка, пільгова іпотека, оплачувані відпустки та лікарняні, навчання за рахунок компанії. Все частіше у компаніях з'являються системи well-being – корпоративні програми добробуту кадрів. Наприклад, оплата психолога, мовних курсів, спортивної зали.
3. Професійний розвиток та кар'єрне зростання
Давайте своїм співробітникам можливості розвитку. Людина, яка бачить перед собою ясні перспективи зростання, має мотивацію працювати якмога ефективніше. Наприклад, компанія може організувати лекції та коуч-сесії з експертами, запровадити програму менторства, направити співробітника на технічне навчання, надавати людині можливість обрати цікавий для нього проект.
4. Робоче середовище
Важливо створювати для працівників комфортні умови праці. Наприклад, IT-фахівцям важливо працювати віддалено або мати гібридний графік. Одним співробітникам потрібне комфортне місце біля вікна, інші заряджаються на корпоративних заходах.
Багато компаній організують в офісі простір для відпочинку, дають час на відвідування спортивної зали, проводять загальні збори. Коли людина почувається комфортно, вона може принести компанії набагато більше користі.

Більше дізнатись про EVP та інші секрети успішного бізнесу ви можете на курсах найму персоналу

Компанія Perfomia - експерт в галузі підбору та оцінки персоналу. Мета Перформії - відроджувати здорову економіку та підіймати якість життя в суспільстві, навчаючи та допомагаючи нашим клієнтам успішно наймати та залучати до роботи тих, хто справді може принести відчутну користь. Авторські технології Перфомії використовуються роботодавцями вже у двадцяти шести країнах світу. Проведення внутрішнього аналізу, збору інформації від працівників, визначення досвіду працівників, створення переконливого повідомлення EVP, демонстрація кар'єрного розвитку, сприяння балансу між роботою та особистим життям, інформування про загальну винагороду та узгодження з рекрутингом і брендингом роботодавця - все це ви досконально вивчите, відвідуючи курси найму персоналу.
Власники бізнесу і керівники компаній, зацікавлені в розвитку, все більше розуміють, що продуктивність організації базується на продуктивності співробітників, і прикладають максимум зусиль для того, щоб компанія була доброзичливою не лише до клієнтів, а й до працівників.
Статті на тему
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати