Психологічні аспекти масового найму: виклики та стресори, пов'язані зі створенням великого колективу співробітників

Робота у великому колективі поєднує між собою людей різного віку, життєвого досвіду та характеру. В роботі постійно виникають обговорення політики, ідейних бачень, що може викликати конфлікти. І чим більше колектив, чи швидше він формується, тим помітніший вплив цих факторів.
Масовий найм персоналу має враховувати психологічний добробут в процесі роботи. Позитивна атмосфера дозволить уникати конфліктів, робоче середовище не викликатиме негативу. Сьогодні розповімо, як створити теплу атмосферу у великому колективі, який щойно сформувався чи в якому постійний плин нових кадрів.

Як масовий рекрутинг впливає на психологічний стан колективу?
Цей колектив може бути повністю новим. Наприклад, відкрився новий магазин і туди масово найняли багато людей, які разом ще не працювали. Тому всі зв'язки серед колективу ще формуються, спілкування майбутніх колег формує групи за схожістю. Наприклад, люди з одного району, зі схожим досвідом тощо.

Частіше буває так, що колектив вже працює певний час, напрацював свої традиції, внутрішні групи і відносини. І сюди потрапляють нові люди.

В будь-якому сценарії, керівник не знає, як складеться комунікація між людьми. Адже в один робочий процес потрапляють люди різного віку, статі, інтересів, життєвим досвідом. Але те, яку спільну мову вони знайдуть, буде залежати ефективність злагодженої роботи. Наприклад, є група, яка постійно скаржиться і саботую роботу.
Для того, щоб взяти це під контроль, компанії створюють корпоративні правила. Це правила, які допомагають різним людям віднайти щось спільне.
Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу
Психологічний клімат у великому колективі
Найперше, це атмосфера в колективі досвідчених працівників надихає допомагати новачкам. І навпаки, якщо всі конфліктують, то спільної роботи не буде.
Стосунки та правила колективу формуються, незалежно від бажання керівника. Тому корисніше намагатися вплинути на атмосферу в колективі, щоб придати їй корисний вектор.
Ось чого варто уникати:
  • Розподілу на підгрупи. В кожній буде лідер, власні правила, сфери впливу: таким чином більш згуртовані групи
  • Розповсюдження пліток
Натомість корисно зробити наступне:
  • Колективна діяльність.
  • Сесії для знайомства: наприклад, колективні чати, заходи для згуртування колективу
  • Спільна діяльність та прийняття рішень (там, де це не впливає на робочий процесс).
  • Корисно мати психолога: тоді люди зможуть виговоритися йому, а не пліткуватимуть по колег.

Для розуміння людей, які відчувають себе не на своєму місці, радимо кіно «Кутовий офіс»: воно тягуче, складне, але з неймовірною атмосферою.
Інструменти впливу на колективну психологію в компанії дуже різні. Але їх використання позитивно впливає на продуктивність команди. Через комфорт кожного працівника: він приходить у офіс до друзів, а не в середовище булінгу та хейту. Тому і працювати комфортніше. А отже: більше натхнення, ментальних сил та бажання працювати.

Курси для HR завжди враховують психологічну підготовку та роботу з колективом. Адже згуртування команди в 100 людей, це не те саме, що працювати з 10-ма працівниками.
Спілкування в колективі для згуртованості
Зазвичай, для цього використовують інструменти тімбілдінгу — щось, що робить з різних людей злагоджений колектив.
Наприклад:
— Спільний відпочинок.
— Арттерапія та творча колективна діяльність
— Індивідуальна робота з психологом
— Гейміфікація роботи. Створення конкурсів, нагород, жартівливих змагань в процесі роботи тощо.

Курси підбору персоналу враховують не лише побудову найму, а я адаптацію людей на посадах. А комунікація в колективі — важливий аспект для комфорту, адже по 8-10 годин 5 днів на тиждень людина проводить на роботі. І якщо вона знайде спільну мову з колегами, цей час буде в радість. А створити позитивне відчуття від роботи — одна з багатьох задач HR.

Щоб спілкування складалося краще, корисно дбати не лише про розваги та комфортний побут колег, а й про психологічний стан.

По спілкуванню в колективі. Наприклад, рольові ігри для вирішення конфліктів або по сприянню критики. Залежно від формату роботи та проблем в колективі. Такі тренінги мають бути максимально комфортними та без відчуття формальності. Тема таких тренінгів гарно висміюється в серіалі «Офіс» — це гарний приклад як добрими намірами можна розколоти колектив.

Ті, хто проводять тренінги не заради формальності, вибудовують хї наступним чином:

Конфліктна ситуація завуальована і має виглядати, як вибрана випадково. Наприклад, в колективі є люди, які ображаються на критику, що спричинило булінг. Якщо одразу після інциденту буде заявлено відповідний тренінг — це може послужити для посилення кепкувань чи булінгу.

Проводять спеціалісти зі сторони або відповідні за це колеги: наприклад, психолог. Керівник, який самостійно організовує та проводить такі тренінги може виглядати крінжово. Окрім того, такий тренінг виглядає, як примус. Окрім того, у керівника може не бути відповідного досвіду і тренінг не дасть результатів.

Класно, коли HR пройшов курс з психології чи згуртування колективу. Тоді він бере на себе роль тренера і згуртовує колектив, розвиваючи довіру до себе, а отже — і подальший вплив на взаємини в команді.
Позитивні та розважальні тренінги. Не обов’язково, щоб все було пов’язано саме з роботою. Інколи корисно просто подуркувати та розслабитися, навіть якщо працівникам 35-40 років.

Зараз багато людей страждають від війни: хтось працює віддалено, хтось втратив близьких, на когось стрес впливає більше, хтось схильний до апатії тощо. Треба враховувати, що це може впливати на відносини в колективі.

Почніть працювати над колективною згуртованістю
Почати вдосконалювати колективні взаємини можна одразу. І корисно це робити, як тільки почали впроваджувати масовий ректуринг. Тоді е до сформування колективу, ваш HR-відділ буде знати що робити з новими працівниками.
В Perfomia ми розробили методи, які допомагають будь-кому навчитися організовувати колективну комунікацію. Це частина навчання підбору персоналу: адже рекрутинг — не лише найм, а й адаптація працівників і на новій посаді, і в колективі.

Статті на тему
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати