Розкриття потенціалу відеоінтерв'ю для дистанційного найму: вивчення переваг, недоліків та найкращих практик

В наш час відеоінтерв'ю все частіше замінює традиційну співбесіду. Зазвичай роботодавці використовують відеоформат при наймі віддалених співробітників або як попереднє інтерв'ю перед запрошенням до офісу. В сучасному рекрутинговому ландшафті цей спосіб можна вважати оптимальним, адже віддалений формат роботи після пандемії став майже нормою.

Організація може вибрати зручний для себе спосіб інтерв’ю: синхронний чи асинхронний

Синхронні відеоінтерв'ю можуть відбуватись в zoom, google meets або в іншому застосунку, зручному для обох сторін. При цьому розмова відбувається в вигляді бесіди зацікавлених осіб. Синхронне інтерв’ю дає можливість отримати чіткіше уявлення про особистість і культурну відповідність кандидата. Ви можете поставити претендентам на вакансію конкретні питання, що стосуються посади. Такі запитання виявляють їхні знання й навички критичного мислення та самооцінки. Крім того, ви можете запропонувати їм вирішити деякі завдання на місці. Таким чином ви побачите справжні здібності й досвід шукача, а не просто описи на аркуші паперу.

Асинхронне інтерв'ю - відеовізитка, де претендент розповідає про себе та відповідає на поставлені роботодавцем питання, записуючи відео. Якщо роботодавцю потрібно оцінити рівень іноземної мови кандидата, то асинхронний формат буде кращим вибором, адже при співбесіді онлайн люди як правило хвилюються й часто забувають навіть рідні слова, не те що іноземні (звичайно, якщо це не вакансія синхронного перекладача).
Відеоінтерв'ю без сумніву має ряд переваг:
  • Доступність для пошуку персоналу по всьому світу.
  • Економія часу та коштів як для кандидатів, так і для менеджерів з найму.
  • Підвищена гнучкість і зручність планування співбесід.
  • Можливість оцінювати невербальні сигнали та вираз обличчя під час співбесіди.
  • Комфортна, звична ситуація для кандидата.
  • Можливість зберегти та переглянути запис розмови.
  • Відсутність обмежень щодо кількості учасників.
  • Можливість оцінити комунікабельність претендента.
Попри значний список переваг, відеоінтерв'ю не завжди може замінити особисту зустріч з HR-менеджером.

Серед недоліків онлайн-співбесіди можна виділити:
  • Не всі кандидати погоджуються на розмову по відеозв'язку (в описі віддалених вакансій можна зустріти: підходить для людей з обмеженими можливостями. Такі кандидати можуть бути чудовими програмістами, копірайтерами, відеомейкерами які будуть дуже старанно виконувати свої обов’язки, але відеоінтерв’ю їх може відлякнути). Особливому кандидату краще запропонувати тестове завдання і спілкуватись з ним месенджерами.
  • Перед камерою багато людей відчувають себе скуто, а отже, поводяться неприродно, що ускладнює об'єктивну оцінку їх м'яких навичок. Або, навпаки, здобувач - дока зустрічей з відеозв'язку і почувається в зумі як риба у воді, може непомітно для співрозмовника читати текст з листа або підглядати в шпаргалки при вирішенні професійних завдань.
  • Рекрутеру складніше стежити за невербальними проявами претендента, а також відчувати його енергетику. І оскільки онлайн-співбесіди часто йдуть нон-стоп, рекрутер може заплутатися в кандидатах. І, наприклад, перебуваючи під враженням від розмови зі слабким кандидатом, пропустити сильного, співбесіда з якою пройшла одразу після. Інакше кажучи, похибки в оцінці кандидата під час онлайн-співбесіди значно вищі, ніж при особистій зустрічі. Щоб вирішити цю проблему, потрібно заповнювати зведену таблицю та/або переглядати відеозаписи, якщо кандидати здобули на них згоду.
  • Рекрутеру складніше продати вакансію, тому що претендент не має можливості доторкнутися до духу та корпоративної культури компанії, що можна зробити при живому відвідуванні офісу. Тому помічено, що кандидати, які пройшли живу співбесіду, лояльніші за тих, хто був прийнятий за результатами онлайн-спілкування.
  • Продуктивність онлайн-співбесіди багато в чому залежить від якості зв'язку.
Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу

Якщо ви запрошуєте людину на відеоспівбесіду, надайте їй рекомендації щодо підготовки:
- Створення відповідного середовища для проведення інтерв'ю з належним освітленням і мінімальними відволікаючими факторами.
- Тестування технології та забезпечення стабільного інтернет-з'єднання.
- Ознайомлення з платформою для відеоконференцій та її можливостями.

Для ефективного відеоінтерв'ю для найму найкращих спеціалістів важливо:
- Встановлення взаєморозуміння та створення комфортної атмосфери для кандидата.
- Постановка чітких і лаконічних запитань під час інтерв'ю.
- Активне слухання та надання кандидату можливості повноцінно відповісти.
- Звертати увагу на невербальні сигнали та мову тіла.

Для проведення якісного підбору кадрів роботодавцям та HR-менеджерам рекомендується пройти курси найму

Компанія "Perfomia" створила технологію проведення співбесід для оцінки потенціалу співробітників, яка дає змогу за 15-20 хвилин чітко зрозуміти, чи буде кандидат продуктивним і давати необхідний вам результат. Технологія Перформії дає змогу з'ясувати рівень мотивації кандидата вже на етапі співбесіди. Це дає можливість уникнути помилок у наймі або введенні співробітника на посаду. Продуктивність, а отже і дохід всієї компанії, залежить від якості праці кожного члена колективу. Тому роботодавцям необхідно проходити навчання або тренінги підбору персоналу, які допоможуть виявляти та залучати до компанії найефективніших працівників.

Статті на тему
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати