Як сформувати команду професіоналів?

Успіх і процвітання компанії залежить від багатьох факторів, найважливіший з яких - люди. Пошук співробітників та управління персоналом - надзвичайно відповідальна місія, яка лежить на плечах керівництва. Мотивовані та кваліфіковані спеціалісти можуть підняти організацію до найвищих рівнів або цілком її знищити.


Сильна команда складається з сильних гравців

Якщо в сильну команду потрапляє слабий гравець, то страждають всі. Тому так важливо ще на рівні залучення співробітників ретельно вибирати кандидатів. Особливу загрозу для командної роботи складають токсичні люди - генії-індивідуалісти, лінтюхи та конфліктні особистості. Тому фахівці з найму наголошують на важливості потрапляння в команду фахівців з високим емоційним інтелектом (здатність розуміти почуття інших людей та контролювати свої емоціїї). Тести з психометричної оцінки кандидатів можуть допомогти в цьому питанні. Створення ефективних ціннісних пропозицій роботодавця теж допомагає привабити сильних фахівців. Спеціалісти компанії з навчання результативного найму персоналу, Перфомія, розробили систему тестування, яка дозволяє отримати розгорнуту оцінку характеристик та якостей кандидатів, що впливають на ефективність їхньої роботи. Результати тестування показують, наскільки кандидат підходить для роботи на певній посаді, і які методи управління будуть для нього найефективнішими.


Завдання керівництва сформувати ціль і нагадувати її співробітникам

Команда повинна знати мету, заради чого потрібно старатися. Адже KPI (key performance indicators, ключові показники ефективності) команди напряму залежать від її вмотивованості.
Найкраща робоча атмосфера панує у колективах, згуртованих єдиною місією. У місії закладено сенс існування цієї організації. Наприклад, Генрі Форд проголосив місією своєї компанії надання людям доступного транспорту, зробивши його дешевшим та перевівши автомобіль із предмета розкоші до категорії масового споживання. Це надихало колектив. Можна згадати притчу, коли троє людей клали кам’яну стіну і у кожного з них спитали: Що ти робиш? Перший сказав - я кладу цеглини, другий - я роблю стіну, а третій гордо проголосив: я будую храм!
Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу

Корпоративна культура

Які стосунки складаються в команді, як люди спілкуються між собою, що допустимо, а що ні - ці правила задає керівник, лідер. Кодекс корпоративної культури можна написати гарними великими буквами і повісити на стіну, але якщо правила не буде виконувати керівник, то годі чекати їх дотримання від співробітників. Наприклад, якщо в корпоративному кодексі прописано “перш ніж щось сказати посміхнись”, а керівник дозволяє собі крик та грубість в відношенні підлеглих, то люди швидко розчаруються, зневіряться і взагалі втратять бажання працювати. Піармени особливо наголошують, що найсерйозніший вплив на сприйняття іміджу організації зовнішніми групами громадськості надають її власні службовці.
Звідси підкреслюється, що спосіб взаємодії цих різних людей, форми спілкування між ними, методи комунікації, за допомогою яких керівник знаходить спільну мову з підлеглими, формують відповідну культурну атмосферу, яка впливає на поведінку службовців у взаєминах один з одним та людьми за межами організації. А це разом впливає на те, як сприймається організація. Тренінг з спілкування - найефективніший у світі спосіб прокачування та тренування навички корпоративної культури.

В хорошій команді кожен гарно виконує свою ланку роботи і вміє співпрацювати з іншими ланками

Всі працюють як один ланцюжок, чітко виконуючи свою частину роботу і передаючи її іншим відділам. Це нагадує розподіл ролей футболістів: воротар, захисники, півзахисники, нападаючі.
Якщо всі роблять все чи кожен робить що може, то командної роботи в такій групі людей не буде. Командна робота вимагає зладнаності.
Керівники часто роблять помилку, накладаючи на себе дуже багато обов’язків, намагаючись все робити самому. Керівник повинен вміти делегувати - розподіляти обов’язки, давати завдання і контролювати її виконання.
Для цього керівник повинен кожному члену команди чітко і зрозуміло окреслити його обов'язки, курс або напрямок роботи і те, як він повинен взаємодіяти з іншими. Бажано, щоб робітники мали письмові інструкції з описом обов’язків, а керівник повинен добиватись, щоб кожен їх виконував.

Команда не може працювати без керівника

Хтось повинен розподіляти ролі та давати завдання, слідкувати за ефективністю співробітників. На чолі успішної команди стоїть усвідомлений компетентний керівник, що зацікавлений в навчанні кожного члена команди принципам ефективної самостійної роботи. Компанія Перфомія регулярно проводить для представників бізнес-спільноти, які хочуть підвищити продуктивність та прибутковість своїх компаній, курси підбору персоналу. Технологія Перформії дає змогу з'ясувати рівень мотивації кандидата, вже на етапі співбесіди. Це дає можливість уникнути помилок у наймі або введенні співробітника на посаду.
Ми розробили авторську методику найму персоналу, яка дає змогу за 15-20 хвилин чітко зрозуміти, чи буде кандидат продуктивним і давати необхідний вам результат, а також надає клієнтам рекомендації з успішного управління персоналом. Мета Перформії — навчити клієнтів виявляти та залучати до компанії співробітників, які приносять їй користь. Ще більше про інструменти для пошуку та наймання персоналу на роботу ви можете дізнатися на нашому сайті.
Статті на тему
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати