5 Типових помилок Найму

5 Типових Помилок Найму (і що робити, щоб їх уникнути)
Лі Якокка – легенда американського менеджменту – описав значущість працівників для компанії, сказавши: «Суть будь-якого бізнесу можна звести до трьох слів: Персонал, Продукт, Прибуток. Якщо у Вас проблеми з першим пунктом, про два інші можете забути».

Те, що люди є найціннішим ресурсом будь-якої компанії, розуміє кожен успішний керівник. Проте мільйони компаній по всьому світу систематично стикаються з проблемою неефективності працівників. Суть проблеми полягає в тому, що більшість керівників не уявляє, як вибирати персонал, щоб вже спочатку були найняті «правильні» кандидати. Тому в їхній компанії часто потрапляють люди, які не здатні успішно справлятися з роботою.
У цій статті описано 5 типових помилок найму, що заважають виявити результативних працівників та залучити їх до компанії.

Помилка №1
Відсутність чітко сформованого портрета кандидата

Як не дивно це звучить, але більшість HR-менеджерів не мають чіткого розуміння того, хто їм дійсно потрібен. У кращому разі вони точно знають майбутні функціональні обов'язки співробітника. Але при цьому, не представляють кінцевого результату його роботи і того, які особистісні якості повинен мати кандидат на посаду, щоб цього результату досягти.

До того ж, до вибору кандидатів найчастіше підходять з вимогами, що самі ж обмежують, а не допомагають виявити потрібного Вам працівника. Наприклад, обов'язкова вища освіта, досвід роботи у великих корпораціях, наявність сертифікатів про пройдені курси/тренінги/семінари.

Простий приклад: великий досвід роботи у великій компанії автоматично привертає увагу керівника та рекомендує кандидата як досвідченого та результативного співробітника. Але у великих організаціях набагато легше «загубитися» і не видати свого непрофесіоналізму та небажання працювати. З іншого боку, у маленькому колективі ці якості виявляються набагато швидше та легше. Тому успішна робота у маленькій компанії є більшою гарантією продуктивності кандидата.

Помилка №2
Невміння залучити тих, хто потрібний
Багато керівників запитують, як підібрати працівника, який принесе користь компанії. Багаторічна практика Перформії показує: щоб потрібні кандидати хоча б опинилися в потоці тих, хто бажає працювати у Вашій компанії, необхідно привернути їхню увагу ефективним оголошенням про вакансію. Бажано ще, щоб це оголошення допомогло «відбити інтерес» у тих, хто абсолютно не підходить на цю посаду.

Добре відомо, що подібне притягує подібне. Логічно зробити висновок, що високопродуктивних людей, орієнтованих у своїй роботі на результат, зацікавить оголошення, яке описує очікувані продукти їх праці та не обіцяє «золоті гори» за мінімальних вкладених зусиль. Керуючись подібною логікою, як Ви вважаєте, яких людей привабить обіцянка маленького робочого навантаження, величезної зарплати та об'ємного списку пільг та бонусів? І скільки користі будуть приносити компанії такі працівники?

Правильно складене оголошення - це гарантія того, що серед людей, що відгукнулися на нього, буде саме той працівник, якого Ви так довго шукали. Якщо Ви хочете, щоб «неправильні» кандидати автоматично переходили до пошуків роботи в інших фірмах, є сенс приділити темі складання оголошень більшу увагу. Щоб до Вас завжди приходили ті, на кого Ви чекаєте, потрібно вміти створювати оголошення, які залучають найкращих.

За 15 хвилин співбесіди ви навчитеся без помилок визначати продуктивних кандидатів
швидкий та
ефективний найм
новий курс українською!
Олексій Самойленко
Генеральний директор «ПЕРФОРМІЯ УКРАЇНА»
За 15 хвилин співбесіди ви навчитеся без помилок визначати продуктивних кандидатів
швидкий та ефективний найм
новий курс українською!
Помилка №3
Величезна трата часу даремно

Зазвичай на цікаві вакансії відгукуються сотні кандидатів — і з усіх потрібно вибрати саме тих, хто принесе компанії найбільшу користь. Безумовно, необхідно ретельно ознайомитися з кожним претендентом, щоб зрозуміти, чи він підходить для конкретної посади. Саме на цьому етапі існує небезпека витратити час на тих, хто точно не принесе компанії нічого, крім шкоди. Крім цього, виникає небезпека упустити тих, заради кого і розміщувалося грамотно складене оголошення про вакансію.

Як кажуть, талановита людина талановита у всьому — це можна застосувати і для її продуктивності. Швидше за все, у людини, яка завжди доводить свою роботу до бажаного результату, не виникне особливих труднощів із працевлаштуванням. Тому, щоб встигнути «зловити» потрібного професіонала, успішний найм має бути ефективним і швидким.

Помилка №4
Незнання того, на що дивитись

Як Ви вважаєте, з якого боку прагне показати себе будь-яка людина, яка бажає отримати роботу? Звичайно ж, із найкращою! Основна мета кандидатів на посаду — показати всі свої заслуги, тим самим переконати керівника, що перед ним перебуває співробітник мрії. Саме тому, пошти директорів та HR-менеджерів до країв заповнені «яскравими» резюме.

Але що ховається за «гарним» портретом кандидата? Чи можуть дипломи та грамоти гарантувати його практичну результативність? Уявіть: до Вас на роботу хоче влаштуватись випускник Оксфорда, який прослухав безліч пізнавальних лекцій та прочитав величезний список корисних книг. Але, на жаль, - а таке часто зустрічається - він не вміє застосовувати свої блискучі теоретичні знання на практиці.

Інший кандидат на посаду навіть не здобув вищої освіти, проте чітко бачить, що йому потрібно робити для досягнення кращих результатів у сфері своєї відповідальності. І, що найголовніше, він справді виконує поставлені перед ним завдання та досягає бажаних результатів, без жодного тиску від керівництва.
І хто з них буде продуктивнішим? Хто вноситиме більший внесок у успішність компанії? А кого швидше візьмуть на роботу, прочитавши резюме цих двох кандидатів?

Професійний підбір персоналу неможливий, якщо відбирати працівників за неправильними критеріями. Щоб розглянути суть кандидата за його «зовнішнім лоском» і не помилитись у своєму виборі, потрібно точно знати, на що дивитися. А дивитися потрібно, насамперед, на результативність людини: чи була вона продуктивна на минулому місці роботи? А якщо немає можливості це з'ясувати, то потрібно перевірити, чи може він зараз успішно впоратися з практичним завданням, пов'язаним з його обов'язками.
Помилка №5
Неправильний процес адаптації на посаді

Ви успішно обійшли всі вищезгадані «камені спотикання» на шляху найму ефективного співробітника: зуміли його зацікавити, розгледіли його серед сотень «не Ваших» кандидатів, успішно провели співбесіду та прийняли його на роботу. Усе. Можна радіти і починати чекати продуктивної роботи, вірно? А ось і ні. Саме зараз розпочинається процес ознайомлення нового співробітника з компанією. І, хоч би яким результативним він не був, він ще не має уявлення про те, як тут влаштована робота. Він також не знає, яких результатів йому треба досягти на новому робочому місці.
Пояснюючи йому цю інформацію, дуже важливо переконатися, що у Вас із ним однакове розуміння продукту, тобто очікуваного результату його праці. Тільки уявіть, що у вас будуть кардинально різні видіння того, що треба робити. Це саме той випадок, коли висока результативність може принести більше шкоди, ніж користі.

Отже, тепер Ви вже знаєте, як вибрати персонал на роботу максимально швидко та ефективно, уникнувши основних помилок у наймі.

Основні кроки успішного найму можна визначити так:
- сформулюйте точний портрет необхідного працівника;
- складіть орієнтовані на них оголошення;
- дізнайтеся, як зробити процес відбору кандидатів швидким та ефективним, наприклад, ознайомившись із нашими статтями, що описують технологію найму продуктивних працівників;
- звертайте увагу на результативність кандидата, не відволікаючись на «гарний образ»;
- допоможіть новому працівнику правильно зрозуміти, який продукт Ви від нього очікуєте.

Наймайте лише сильних та продуктивних співробітників, які можуть призвести Вашу компанію до процвітання!

P.S. Ставте «лайк» цій статті, якщо наведені в ній поради виявилися корисними. А ми завжди із задоволенням забезпечимо Вас цінними рекомендаціями у сфері найму.
За 15 хвилин співбесіди ви навчитеся без помилок визначати продуктивних кандидатів
швидкий та
ефективний найм
новий курс українською!
Олексій Самойленко
Генеральний директор «ПЕРФОРМІЯ УКРАЇНА»
За 15 хвилин співбесіди ви навчитеся без помилок визначати продуктивних кандидатів
швидкий та
ефективний найм
новий курс українською!
Статті на тему
Оцінка персоналу, Особисті якості, Пошук персоналу
Ефективність керівника, Управління персоналом, Оцінка персоналу, Залучення персоналу
Управління персоналом, Оцінка персоналу
Продуктивність, Оцінка персоналу, Особисті якості, Мотивація, Пошук персоналу, Професійні знання, Фактори найму
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати