Що Пропускає Кожен Керівник у Роботі з Персоналом

Що Пропускає Кожен Керівник у Роботі з Персоналом
Чи стикалися Ви з тим, що найнятий Вами продуктивний співробітник не давав очікуваних результатів роботи? Досить часто зустрічається, що продуктивні у минулому співробітники на новому місці роботи практично не приносять жодної користі. Про те, чим це викликано і як це змінити, ми поговоримо у цій статті.

Прибуток Вашої компанії безпосередньо залежить від користі кожного співробітника, що працює в ній, згодні? Отже, успішної роботи компанії необхідно, щоб кожен співробітник приносив їй максимум користі. Більшість керівників впевнені, що для цього потрібно просто найняти продуктивних співробітників, і можна “відпочивати на лаврах”, очікуючи від них надрезультатів.

Але це зовсім так. Продуктивність людини — це лише її здатність досягати необхідних результатів і приносити користь компанії. Можна сміливо сказати, що продуктивність співробітника показує його потенціал. А ось чи буде його використовувати, працюючи у Вашій компанії? Це зовсім інше питання.
На основі багаторічного досвіду “Перформії” у сфері найму та роботи з персоналом, ми виявили таку формулу:
КОРИСТЬ СПІВРОБІТНИКА = ПРОДУКТИВНІСТЬ * ЗАЛУЧЕНIСТЬ
Проаналізувавши понад 50 визначень залучення, ми дійшли висновку, що залучений співробітник прагне зробити максимальний внесок у процвітання своєї компанії: він працює з максимальною віддачею і намагається зробити все можливе для досягнення цілей організації.

Іншими словами, те, наскільки співробітник використовуватиме свій потенціал, працюючи у Вашій компанії, залежить від того, наскільки він залучений до роботи. І якщо продуктивність вважається вродженою якістю, яку практично неможливо покращити, то залучення персоналу можна і потрібно підвищувати!

Основна помилка керівників у роботі з персоналом полягає в тому, що, як правило, вони не приділяють питанню залученості належного часу та уваги. Дослідження міжнародної компанії Gallup Institute, що охопило понад 49 тисяч компаній у 34 країнах, показує, що низька залучення співробітників коштує компаніям 22% прибутку. Це дослідження також виявило, що недоробки керівників у питаннях залучення співробітників підвищують плинність кадрів на 25% і знижують продуктивність роботи співробітників на 21%.
У компаніях з низькою залученістю зменшується ефективність системи управління. Співробітники не використовують повністю свій потенціал, вони всіляко намагаються уникнути виконання важливих доручень та пручаються будь-яким нововведенням, запропонованим керівництвом. І, навпаки, у компаніях з високою залученістю спостерігається підвищення ефективності управління персоналом, оскільки співробітники роблять все можливе у розвиток компанії.

Щоб Ви не пропустили момент, коли на залучення співробітників Вашої компанії ще можна вплинути, давайте проаналізуємо найчастіші помилки управління, які призводять до зниження залученості.
Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу
ПОМИЛКА №1
Питання найму та роботи з персоналом делегуються іншим людям

У багатьох компаніях можна спостерігати таку ситуацію: всі питання найму доручаються менеджеру з персоналу, а керівникам уже доводиться працювати з тими співробітниками, яких їм знайшли. На підвищення ефективності цих працівників часто безрезультатно йде багато часу, грошей та зусиль. Знайомо?

Щоб цього уникнути, найм обов'язково має бути функцією управління. Саме керівник повинен визначати, за якою технологією найматимуть співробітників у його компанію. Якщо Ви не керуватимете наймом — то найм дасть Вам таких співробітників, якими неможливо ефективно керувати. І єдине, що Вам залишиться в цьому випадку, розбиратися з наслідками чиїхось рішень.

Управляючи наймом, Ви зможете залучити тих людей, які можуть та хочуть працювати у Вашій компанії. Це дозволить Вам підвищити ефективність управління співробітниками та збільшити рівень їхньої залучення до роботи. А це, у свою чергу, позитивно вплине на прибутки Вашої компанії.
ПОМИЛКА №2
Чи не пояснюється важливість продукту роботи

Навіть якщо Ви спочатку найняли співробітників, які працюють із максимальною віддачею, високий рівень залученості необхідно підтримувати.

Якщо людина не розуміє значущість своєї роботи і не вірить у те, що вона робить щось важливе, незабаром ця діяльність стане їй неприємною. Щоб продуктивний співробітник отримував від роботи задоволення, йому необхідно бачити її цінність для компанії. Інакше він шукатиме інше місце роботи.

Набагато краще витратити час роз'яснення те, яку цінність несе у собі продукт роботи співробітника, ніж пошуки заміни ефективних працівників. Адже насправді продукт, вироблений кожним працівником, незалежно від посади, впливає успішність всієї компанії.
Якщо Ваші співробітники будуть не тільки розуміти, який продукт від них очікується, але й бачити, яку цінність він у собі несе, їхня залученість до того, що вони роблять, буде набагато більшою.
ПОМИЛКА №3
Відсутнє розуміння перспективи розвитку у компанії
Один із показників залучення — те, як довго співробітник хоче працювати у Вашій компанії. Якщо він не пов'язує з нею своє майбутнє, можете бути впевнені в тому, що незабаром і його ефективність почне знижуватися.

Багато ефективних співробітників залишають роботу через те, що керівники не розповіли їм про перспективу їх зростання в компанії. Щоб продуктивні співробітники хотіли працювати у Вас якнайдовше, їм важливо представляти свою роль у компанії, наприклад, через 5-10 років.

Звертаємо Вашу увагу, що навіть якщо Ви бачите ефективного співробітника на посаді, що керує в майбутньому, він не завжди може про це здогадатися. Обов'язково потрібно проговорити це з ним, доки він не почав шукати більш перспективного місця роботи.
ПОМИЛКА №4
Співробітників не намагаються захопити цілями компанії

Коли Стів Джобс переманював до себе топ-менеджерів з компанії “Pepsi Cola”, він запитував їх: “Ти будеш все життя солодку воду продавати, чи світ разом змінюватимемо?” Погодьтеся, коли Ваша компанія здатна поміняти уявлення мільйонів людей про щось і заразом вирішити їхні проблеми, в ній хочеться працювати.
Звичайно, не всі компанії такі ж великі, як Apple або General Electric. Але кожна з них має унікальну місію та цілі. Ефективність управління персоналом та залучення співробітників безпосередньо залежать від того, чи живуть вони цілями компанії.

А Ваших співробітників надихають цілі Вашої компанії? І чи знають вони про них взагалі? Як показує практика, якщо попросити співробітників на різних посадах описати цілі та місію компанії, їх відповіді значно відрізнятимуться. І тим більше, їхнє уявлення про цілі компанії буде далеко від ідей керівництва. Думаємо, Ви дізнаєтесь багато корисного, якщо проведете подібне опитування у себе в компанії.

Щоб Ваші співробітники докладали максимум зусиль для досягнення цілей компанії, вони повинні мати бажання їх досягати, і вони, як мінімум, повинні їх знати. Обов'язково розкажіть співробітникам про цілі Вашої компанії та поясніть їхню цінність. Це допоможе Вам підняти рівень залученості до компанії та збільшити ефективність мотивації персоналу.

Якщо співробітники розуміють, що Ваша компанія допомагає людям, виробляючи корисну продукцію або якісно надаючи послуги, вони працюватимуть з великим ентузіазмом.

Як Ви бачите, фактори, що знижують залучення персоналу, безпосередньо залежать від керівництва компанії.
Тому підвищення рівня залучення співробітників - це завдання керівників.
Перша особа далеко не завжди може вплинути на залучення всього персоналу самостійно. Одна річ, якщо в компанії працює 10-15 осіб, і зовсім інша — коли в штаті Вашої компанії 50 і більше співробітників.
Міжнародні дослідження виявили, що найменша залученість у співробітників на нижчих посадах. А їхнє ставлення до роботи залежить насамперед від керівників середньої ланки. Тому необхідно, щоб керівники різних рівнів були здатні впливати на залучення інших персоналу.

Якщо Ви не приділятимете уваги цьому питанню, то незабаром зіткнетеся з тим, що близько половини Вашого штату працюватиме напівсили, а найпродуктивніші співробітники раптом захочуть знайти інше місце роботи.

На заході у всіх успішних компаніях вже давно приділяють увагу залученості персоналу. Легенда американського бізнесу Джек Уелч зазначав: “Залучення кожного окремого співробітника – ось джерело справжньої продуктивності. Те джерело, яке дозволяє підвищити її не поступово, а в рази”.

А в нас поняття залучення є досить новим. Власники та керівники компаній часто про нього або не знають, або не надають йому належного значення, тим самим упускаючи ключові моменти в роботі з персоналом. Якби бізнесмени мали уявлення про те, наскільки прибуток їхніх компаній залежить від залученості персоналу — вони однозначно приділяли б цьому питанню більше часу і уваги.

Дізнатися про те, як суттєво збільшити прибуток Вашої компанії за рахунок підвищення залучення співробітників, Ви можете на семінарі для власників бізнесу та керівників різних рівнів «Фундамент вашого прибутку. Як зробити так, щоби працювали всі».

Успіхів у бізнесі!

Олексій Самойленко

P.S. Якщо Ви бачите, як ця стаття може допомогти Вам усунути фактори, що знижують залучення персоналу до Вашої компанії, ставте "лайк"! Вказуйте теми, що цікавлять Вас, зі сфери найму в коментарях — і ми з радістю надамо Вам багато корисної інформації!
Статті по темі
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
Управління персоналом, Особисті якості, Пошук персоналу, Фактори найму
Продажі, Управління персоналом
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати