Головне Джерело Проблем Людини, і Як з Ним Впоратися

Головне джерело проблем людини, і як з ним впоратися
Кожен з нас, час від часу, стикається з якимись проблемами. Можливо, Ви помічали, що є окремі області життя, в яких Ви легко справляєтесь з проблемами та досягаєте успіху? Для когось найбільш успішною областю є сім'я чи стан здоров'я, а хтось найбільшого успіху досягає в навчанні, в професійній чи творчій діяльності. Але ж є області життя, в яких дуже важко вирішувати проблеми, приймати вірні рішення та успішно діяти. Як правило, саме у "проблемних" областях у людини не виходить досягати необхідних результатів та добиватися бажаних цілей. Про те, як це змінити та навчитися успішно справлятися у будь-якій сфері життя, ми поговоримо у цій статті.

Щоб зрозуміти, чому окремі сфери діяльності являються для нас більш проблемними, необхідно розглянути поняття - конфронт. Якщо висловитися точно, то Конфронт - це дія, яка полягає в тому, щоб дивитися прямо на те, що є, і сприймати це. Якщо ми можемо конфронтувати людей, область діяльності, ситуації, предмети чи явища, це означає що ми можемо комфортно бути присутніми, дивитися на них, і як наслідок, сприймати їх. Тобто ми можемо спостерігати за ними, отримувати інформацію про них чи робити з ними якісь дії, при цьому не відчувати дискомфорт. Якщо ми не можемо щось конфронтувати, то ми намагаємося цього уникнути чи відсторонитися: не дивитися, не спілкуватися і навіть не думати про це…

Як Ви вважаєте, що нам легше конфронтувати: те що нам подобається чи щось нам неприємне? Звісно ж, що ми краще всього конфронтуємо щось приємне для нас. А коли ми зустрічаємося з тим, що нам не подобається, то ми всіма способами намагаємося захистити себе від цього, і краще за все "не знати" про це. Наприклад, якщо Вам подобаються павуки, то коли Ви знаходитесь біля них, Вам буде комфортно та спокійно. А людина, яка боїться павуків, буде уникати їх, і це навіть буде супроводжуватися дивними вигуками. Займаючись якоюсь діяльністю, ми з легкістю конфронтуємо свої досягнення чи успішні дії. Вийшло, впорався, досяг якихось результатів - і нам приємно дивитися на ці досягнення та розповідати про них. І нам важче конфронтувати ситуації, коли ми здійснюємо помилки чи стикаємося з невдачею. Подібні моменти нам неприємні, тому ми часто відвертаємося від них та переводимо свою увагу на те, що нам легче сконфронтувати. Саме так і виникають труднощі та проблеми в будь-якій області життя.

Видатний філософ 20 століття Л.Рон Хаббард винайшов та сформулював, як здатність людини конфронтувати будь-що, впливає на його життя. Він писав: “Труднощі людини - це з'єднання його боягузтв. Щоб мати труднощі, треба лише почати бігти від життя.” Перший крок до вирішення будь-якої ситуації - це спроможність подивитися на неї та прийняти її. Якщо ми відвертаємося від проблеми і відмовляємося дивитися на неї, то ми не знайдемо причину виникнення проблеми та успішні методи її вирішення. В результаті ми не можемо вирішити проблеми, які ми не можемо конфронтувати, і вони лише посилюються. Розглянемо це більш детально.

Вплив конфронту на здібності людини
Чи думали Ви про те, як формуються здатності людини? Якщо задуматися над цим питанням, то можна виявити, що будь-яка здатність складається з 3 факторів: спостереження, прийняття рішення та дії. Щоб успішно діяти в будь-якій ситуації, нам необхідно приймати вірні рішення щодо неї. Для цього нам потрібні певні дані про існуючу ситуацію, наприклад, інформація про те, чим вона викликана, і до яких наслідків вона може призвести. Ми не можемо отримати дані, які необхідні для прийняття правильних рішень, без спостереження. А для того, щоб спостерігати за ситуацією чи явищем, ми повинні бути лицем до них, направляти свою увагу та сприймати їх. Отже, здібності людини у будь-якій області, безпосередньо залежать від її здатності спостерігати за цією областю, отже конфронтувати її. Якщо ми не конфронтуємо якусь область життя, то ми не можемо успішно діяти в ній. Отже, у цій області ми матимемо низький рівень ефективності, і ми не зможемо досягти в ній хороших результатів. Людина починає тікати від цих проблем, а це часто не дуже ефективно.

Як це відбувається у бізнесі? Розглянемо значення конфронту у сфері підбору персоналу. Як Ви знаєте, в Перформії ми не оцінюємо корисність кандидата для компанії, дивлячись на його дипломи або професійні сертифікати. І ось чому. Успіхи, яких людина досягла в навчанні, показують, що вона може добре конфронтувати різні предмети та явища, які пов'язані з отриманням інформації при навчанні. Але коли вона закінчує ВНЗ і починає діяти в житті, в області, яку вона раніше вивчала, то починає діяти і конфронтувати практичні аспекти цієї області. Погодьтеся, що процес читання про те як водити автомобіль, різко відрізняється від його безпосереднього водіння. Навіть після проходження практичного курсу водіння, де ти водишь автомобіль, а поряд інструктор. Для того, щоб успішно застосовувати отримані знання на практиці, людині необхідно вміти конфронтувати труднощі, які виникають приі будь-якої діяльності. Здатність кандидата конфронтувати практичні аспекти роботи на посаді, визначається виключно результатами, яких він досяг у минулому. Це нам каже значно більше, ніж дипломи. Чим вище ступінь його конфронту, тим краще він контролюватиме свою область відповідальності, і тим більше у нього буде в ній досягнень.


Візьмемо для прикладу сферу продажу. Торгові технікуми не можуть підготувати своїх випускників до того, що, почавши продавати, вони часто стикатимуться з тиском та негативом. Клієнти часом можуть поводитися досить різко чи грубо, скаржитися на якість товарів, послуг та вимагати знижок. І багато продавців, які зіткнулися з подібною поведінкою клієнтів, втрачають впевненість і не можуть ефективно продовжувати спілкування. Л.Рон Хаббард писав, що «...сила і міць визначаються здатністю утримувати становище у просторі». Подивіться на найкращих продавців, і Ви побачите, що їх можна порівняти з горою: вони так само стійко утримують свої позиції, незважаючи на тиск, який чинять на них клієнти. А для того, щоб це робити, продавець повинен уміти конфронтувати поведінку клієнтів, їхню манеру спілкування, а також різні невдоволення та заперечення щодо якості чи ціни продукту, який він продає. Якщо йому не вистачає конфронту в цій області, йому буде важко досягти потрібних результатів роботи.

Звичайно, при бажанні, кожна людина може розвинути свою здатність конфронтувати будь-яку область. Рівень конфронту продавця, наприклад, базується на його впевненості в продукті, а також цінності та корисності цього продукту для клієнтів. Для цього продавцю потрібно знати всі властивості та характеристики своїх товарів чи послуг та розуміти, як формується їхня вартість. Це збільшує компетентність продавця та підвищує його здатність конфронтувати спілкування з клієнтами. Тому найкращі продавці зазвичай стверджують, що запорукою успішних продажів є їхня впевненість у спілкуванні з клієнтами.
Ви зможете значно посилити продавців у Вашій компанії, якщо підвищити їх знання та впевненість у тих продуктах, які вони продають.
І це справедливо для будь-якої посади. Чим краще співробітник розуміє свою роботу, чим більше у нього знань, необхідних щоб її виконувати, тим легше йому конфронтувати свою область відповідальності і досягати в ній результатів. Потрібно враховувати, що чим вища посада працівника в компанії, тим більше йому необхідно конфронтувати. Наприклад, керівник відділу відповідає за ефективність роботи всього відділу, тому він повинен уміти вимагати від підлеглих потрібні та своєчасні результатів роботи. Для цього йому потрібно конфронтувати не тільки роботу на своїй посаді, але також роботу всіх співробітників цього відділу. Начальнику відділу, також, потрібно вміти конфронтувати лінь та небажання працівників виконувати якісь завдання. Тому керівники з низьким конфронтом часто роблять частину роботи за своїх підлеглих, тому що не можуть домогтися від них швидкого та якісного виконання своїх розпоряджень.

Що ж до перших осіб компанії, то їх здатність конфронтувати має першорядну важливість. Мій досвід показує, що будь-які проблеми у бізнесі та розвитку компанії пов'язані з відсутністю конфронту в будь-якій галузі її роботи. І чим менше ми конфронтуємо цю область, тим більше в ній виникає складнощів і перешкод. Згадайте будь-яку проблему, яка існує у Вашій компанії, і Ви побачите в ній щось, поряд з чим Ви не можете бути комфортно. На початку всіх наших труднощів знаходиться якийсь неприємний для нас аспект, який ми не хочемо сприймати, і від якого ми відвертаємо свою увагу. Дуже часто, цим неприємним аспектом є якась людина або група людей. І ми не можемо прийняти вірне рішення щодо ситуації доти, доки не почнемо дивитися на всі її аспекти, включаючи ті, які нам не подобаються. Тому вміння конфронтувати якусь область є обов'язковою умовою для вирішення виниклих у ній проблем. І перше, чому варто навчитися, це конфронтування людей.

Методи підвищення конфронту
Найбільш дієвим способом підняти конфронт являються тренувальні вправи по спілкуванню, які були розроблені Л.Роном Хаббардом. Спілкування - це практичний чарівний інструмент, якій може залагодити все, що завгодно. Але спілкування саме по собі можливо тільки при умові, що людина конфронтує предмет спілкування, а це означає, що вона присутня у теперішньому часі.

Досліджуючи способи збільшення конфронту, Л.Рон Хаббард зробив такий висновок: «Шлях із – це шлях через». Якщо ми бажаємо з чимось впоратися, то нам необхідно через це пройти. Для цього необхідно подивитися на найбільш проблемну область в компанії та знайти, що Вам в ній складніше за все конфронтувати. Після цього необхідно побороти себе і почати так робити як можна частіше.

Наприклад, Ви боїтеся публічних виступів, але Ваша компанія займається розробкою тренінгів з продажу, і Вам часом доводиться розповідати щось перед великою аудиторією. В цьому випадку почніть частіше виступати перед публікою. Можливо, Вам варто проводити збори для великої кількості співробітників та розповідати їм про останні досягнення компанії. Чи організовувати більше презентацій Ваших тренінгів для незнайомої аудиторії. Чим більше Ви робитимете те, що раніше приносило Вам дискомфорт, тим швидше Ви зможете підвищити свій рівень конфронту щодо цієї ситуації. І незабаром Ви виявите, що можете спокійно перебувати в ній і сприймати її. Це працює на сто відсотків, особисто перевірив.

Хочу звернути Вашу увагу на те, що високий рівень конфронту не означає, що Ви погоджуєтесь з усім, що Вам не подобається, і маєте терпіти це. Суть конфронту полягає в тому, щоб підвищити нашу здатність почуватися комфортно і сприймати. А це призводить до розуміння ситуації та прийняття правильних рішень. Якщо у Вас високий рівень конфронту, то події, які відбуваються, не повинні викликати у Вас роздратування і сплеску емоцій. Керівникам часто доводиться вислуховувати якісь проблеми та неприємні новини, оскільки їхня робота безпосередньо пов'язана з людьми, а людям властиво помилятися. У таких випадках сильні емоції заважатимуть Вам діяти та дивитися на ситуацію раціонально.

Як керівник Ви повинні допомогти працівнику, який припустився помилки, зрозуміти, як він може виправити ситуацію. Якщо Ви конфронтуватимете те, що відбувається, і будете перебувати в спокійному стані, Вам буде набагато легше зрозуміти дії іншої людини. Вам також потрібен конфронт, щоб ефективно пояснити працівнику, що він зробив не так, і як він може це виправити. Адже в процесі спілкування потрібно сконфронтувати іншу людину та її емоції, можливі спроби уникнути розмови чи небажання вислухати Вас.
Конфронт - це необхідна умова для того, щоб Ви могли продуктивно спілкуватися та досягати розуміння зі співрозмовником.

Ще один метод підвищення конфронта - це вправа, яка направлена на пошук проблем, подібних за величиною з той проблемою, яку Ви не можете вирішити. Виявивши ситуацію, яку важко конфронтувати, запитайте себе, яка проблема буде порівняна з нею за величиною. Потім продовжуйте шукати інші проблеми, які будуть рівними з нею за значимістю. Виконуючи цю вправу, Ви починаєте дивитись на ту ситуацію, яку Ви раніше уникали. Тепер Ви знаходитесь з нею віч-на-віч і сприймаєте її. Продовжуючи робити цю вправу, Ви або знайдете вирішення цієї проблеми, або зрозумієте, що вона була вирішена сама по собі, і вже не являється проблемою. Дуже часто, коли ми починаємо конфронтувати навіть найскладніші речі, ми бачимо їхнє вирішення, і вони стають простими. Тому Л.Рон Хаббард стверджував, що "той, хто може конфронтувати все, може виявити, що йому не треба нічого залагоджувати".

Як Ви бачите, конфронт є необхідною умовою для того, щоб ефективно контролювати будь-яку область життя. Компанія, в якій всі її співробітники конфронтують свою сферу відповідальності, може успішно впоратися з будь-якими проблемами.

Бажаю Вам успішно долати будь-які труднощі,
Олексій Самойленко

Тренінг по спілкуванню найефективніший у світі спосіб прокачування та тренування навички спілкування
Статті на тему
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
Ефективність керівника, Управління персоналом, Оцінка персоналу, Залучення персоналу
Ефективність керівника, Управління персоналом
Загальна інформація
Онлайн курси
© 2017-2023, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Підписатись на нас
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Номер телефону
Оберіть мову
RU
Основні тренінги
Способи оплати