Що Потрібно Знати та Робити Здобувачам Для Успішного Працевлаштування

Що Потрібно Знати та Робити Здобувачам Для Успішного Працевлаштування
Основна мета Перформії - допомогти підприємцям та власникам бізнесу досягти довгострокових успіхів у сфері найму та управління персоналом. Саме для цього ми створили розділ навчальних статей, у яких керівники можуть знайти практичні рекомендації, що дозволяють підвищити ефективність підбору та керівництва персоналом. Проте, аналізуючи відгуки на наші статті, ми побачили, що ними цікавляться не лише керівники, а й самі кандидати, які бажають знайти роботу. Багато здобувачів звертаються до нас як до експертів у наймі з проханням розповісти їм, що найбільше цінують роботодавці в майбутніх працівниках і які якості потрібні для того, щоб влаштуватися на хорошу роботу. У цій статті я хочу відповісти на запитання кандидатів і поговорити про те, що робить людину цінним співробітником, який завжди буде затребуваний на ринку праці.

Отже, на що слід звернути увагу, якщо Ви бажаєте успішно влаштуватися на роботу? Насамперед, я рекомендую Вам відповісти на питання, чи є якийсь вид діяльності, який Вам дійсно цікавий, в якому Ви хочете реалізувати себе? Якщо так, то раджу Вам шукати роботу саме у цій сфері. У своїй промові перед випускниками Стенфордського університету Стів Джобс сказав: “Ви маєте знайти те, що Ви любите. Ваша робота заповнить більшу частину життя і єдиний спосіб залишатися задоволеним – робити те, що Ви вважаєте великою справою. А єдиний спосіб робити великі справи – любити те, що Ви робите. Якщо Ви ще не знайшли своєї справи, шукайте. Не зупиняйтесь". На мою думку, це дуже вірна точка зору. Робота має викликати у Вас захоплюючий інтерес та бажання виконувати її. Тільки якщо у Вас є справа, яка надихає Вас, у Вас буде достатньо ентузіазму, сил і енергії, щоб подолати перешкоди і складності, які виникають при вирішенні робочих завдань. Люди, яким вдалося заробити собі ім'я і досягти значного успіху в будь-якій професії, як правило займалися саме улюбленою справою.

Коли ми навчаємо керівників нашій технології найму, ми рекомендуємо вибирати працівників за певними критеріями. Щоб зрозуміти, що ми вважаємо найважливішим у кандидатах, Вам потрібно буде ненадовго уявити себе у ролі керівника компанії. Як Ви думаєте, шановні здобувачі, для чого роботодавці наймають співробітників? Зазвичай питання найму нових співробітників стає актуальним, коли якась область у нашій компанії розвивається недостатньо швидко та успішно. Наприклад, коли йде розширення та зростання, або коли відбувається заміна працівника. Спільним знаменником у всіх випадках є те, що немає необхідного результату роботи. І за допомогою найму нових співробітників ми хочемо вирішити цю проблему та покращити стан справ у конкретній галузі. Іншими словами, новий працівник потрібен нам для того, щоб він робив потрібні результати роботи на своїй посаді і робив це своєчасно, максимально якісно та в повному обсязі. Дуже важливо усвідомити, що роботодавець наймає нових працівників саме задля досягнення конкретних результатів роботи.

У багатьох кандидатів часто виникає ідея про те, що, приймаючи їх на роботу, керівник купує їхній робочий час. І вони очікують отримувати заробітну плату за те, що вони просто приходять на роботу. Подібна думка однозначно не сприяє успішному працевлаштуванню. Спробуйте поставити себе на місце роботодавця та дайте відповідь на наступні запитання: а за що Ви хочете платити людям, які прийшли працювати у Вашу компанію? Навіщо Ви наймаєте працівників? Ви дуже швидко прийдете до висновку, що Ви не можете дозволити собі платити працівникам просто за те, що вони є у Вашій компанії, або за те, що вони роблять у свій робочий час. Швидше за все, Ви погодитеся, що співробітники потрібні Вам для того, щоб вони відповідали за свою область і давали в ній необхідні результати. Якщо вони робитимуть щось інше, компанія просто не буде успішно функціонувати та розвиватися.

Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу

Тому головним чинником, на який ми радимо роботодавцям звертати увагу під час підбору персоналу - є продуктивність кандидатів. Продуктивність означає здатність людини досягати результатів та приносити користь. Ступінь продуктивності людини визначається за наявністю в нього результатів і досягнень, як у роботі, так і у житті. Ми знаємо, що момент працевлаштування в переважній кількості випадків не являється переломним моментом у житті кандидата. Якщо він продуктивний, то в його житті точно були якісь досягнення ще до того, як він прийшов влаштовуватися на роботу. Якщо людина не мала досягнень у минулому - з величезною ймовірністю їх не буде і в майбутньому. Тому ми рекомендуємо всім керівникам звертати увагу на те, яких результатів кандидат досяг у житті перед тим, як прийшов до них влаштовуватися на роботу.

Подивіться на те, чи є у Вашому житті результати та досягнення, які показують, що Ви вкладали зусилля в якусь діяльність та досягали поставленої мети. Наприклад, перемоги у спорті, призові місця у творчих конкурсах чи виставках, організовані Вами соціальні проекти. Результатом може бути створена Вами річ. Наприклад, написана Вами картина, зітканий рушник або сконструйований літак, який зміг пролетіти якусь значну відстань. Навіть дресирований Вами собака, який займає призові місця на виставках, може бути Вашим досягненням, якщо його тренували Ви. Головне, щоб це були результати, яких Ви досягли завдяки своєму бажанню та завзятості і які Ви можете підтвердити чи продемонструвати. Якщо у Вас є якісь незавершені проекти – не кидайте їх на півдорозі. Не зупиняйтеся, поки не досягнете потрібного результату. Наявність результатів може допомогти Вам у майбутньому.

Якщо у Вас немає попереднього досвіду роботи, то саме Ваша здатність не здаватися і досягати намічених цілей, підтверджена Вашими досягненнями, може стати вирішальним аргументом для роботодавця, щоб прийняти Вас на роботу. Обов'язково розповідайте про Ваші досягнення на співбесіді. Ви можете помітити, що багато роботодавців не питатимуть Вас про те, яких результатів Ви досягли в житті. Зазвичай на співбесіді кандидатів запитують про їхні ідеї щодо майбутньої роботи, про те, чому вони цікавляться саме цією посадою і які якості на їхню думку допоможуть їм досягти успіху в роботі. Але Ви побачите, що роботодавець почне слухати Вас більш уважно і зацікавлено, коли Ви будете говорити про вже наявні у Вас досягнення та про те, як Ви успішно долали труднощі на шляху до мети.

Важливо також усвідомлювати, що найцінніші для компанії співробітники не тільки мають високий рівень продуктивності, вони також розуміють, що те, що вони отримують від компанії, безпосередньо залежить від їхнього внеску в цю компанію. Якщо при влаштуванні на роботу, зосереджуватися тільки на тому, що Ви хочете отримати від компанії і не намагаєтеся щиро принести цій компанії якусь користь – швидше за все, у Вас не вдасться успішно в ній працювати. Роботодавець оплачує Ваші результати роботи. Не Ваш час або перебування на робочому місці. Перш ніж щось отримати від компанії, працівнику потрібно спочатку щось для неї зробити. Тому я рекомендую Вам знайти ту компанію, в якій Ви насамперед захочете реалізовувати себе, для якої Ви будете хотіти робити щось корисне. Зазвичай це відбувається, якщо цілі та філософія компанії Вам по-справжньому цікаві і працюючи в ній, Ви можете займатися справою, яку любите.


Хочу звернути Вашу увагу на те, що дуже часто людині може теоретично подобатися якась діяльність. Прочитавши книгу, або подивившись кінофільм, або ролик на відеоканалі, людина може подумати, що це саме та робота, яка їй подобається. Правда заключається в тому, що романтизм багатьох професій іде і розсіюється в робочих днях. І зіткнувшись із роботою практично, вона може розчаруватися у ній і втратити до неї будь-який інтерес. До нас часто приходять кандидати на посаду HR-менеджера, які впевнені, що це їхня мрія, незважаючи на відсутність попереднього досвіду роботи на цій посаді. Вони думають, що на цій посаді в їхній роботі буде багато різноманітності та нових цікавих завдань. Але зіштовхуючись практично з рутинними завданнями, яких дуже багато у роботі HR-менеджера, багато кандидатів “перегорають” і втрачають бажання працювати на цій посаді. Таких прикладів багато й у інших сферах. Тому спробуйте отримати практичний досвід роботи у сфері, яка Вам цікава. Потрібно влаштуватися на практику, домовившись про оплату за конкретні результати роботи, та вивчити практичні нюанси діяльності, яка Вам цікава. Тільки коли діятимете практично в якійсь галузі, Ви можете зрозуміти, чи дійсно ця діяльність приносить Вам задоволення, чи готові Ви справлятися з труднощами, які виникають при роботі в даній сфері? Чи справді цікаво займатися цією діяльністю протягом тривалого часу? Чи радієте Ви, досягаючи якихось результатів? Якщо Ви зможете позитивно відповісти на ці питання, вже знаючи, що собою представляє робота на певній посаді, то Вам можна сміливо шукати роботу в цій сфері. А отриманий Вами практичний досвід стане величезним плюсом та вагомим аргументом під час працевлаштування. Він допоможе переконати роботодавця, що Ви дійсно хочете довгостроково працювати на цій посаді.

Одним із аспектів, який являється дуже важливим для кандидатів, є саморозвиток. Я знаю керівників, які припиняють співбесіду, якщо вони дізнаються, що кандидати не читають книги та не намагаються розвивати себе. Тому, звичайно, приділяйте увагу саморозвитку. Читайте книги людей, які мають реальні результати в житті, і які хочуть поділитися своїм досвідом. Таких людей багато, наприклад Сем Уолтон, Джек Уелч, Лі Якокка, Генрі Форд та багато інших знаменитих управлінців, які описують у своїх книгах дії та принципи, яких вони дотримувалися в роботі, що допомогли їм досягти успіху. Я також рекомендую Вам книги Лафайєта Рона Хаббарда - західного філософа, який проаналізував і описав безліч корисних даних та рекомендацій, які допомагають людині стати сильнішими та успішнішими в різних сферах життя.


Завжди намагайтеся досягти досконалості та майстерності у вибраній Вами області. Навіть після того, як Ви вже влаштувалися на роботу, не зупиняйтесь у своєму розвитку. Навчайтеся, вивчайте тонкощі та нюанси діяльності, яка Вам подобається, практикуйте та практикуйтесь. Якщо Ви робитимете це, то з часом Вам буде легко вирішувати навіть найважчі робочі завдання. Ви зможете впевнено діяти у вибраній Вами області та досягати потрібних результатів. Коли Ви станете справжнім асом, спеціалістом в області, що Вам подобається, у Вас ніколи не буде труднощів з працевлаштуванням та фінансами.

Бажаю Вам знайти ту роботу, де Ви успішно себе реалізуєте!

Олексій Самойленко
Генеральний директор компанії "Перформія Україна"
Статті на тему
Етапи найму, Помилки в найму, Пошук персоналу, Співбесіда, Фактори найму
Етапи найму, Особисті якості, Мотивація, Наведення довідок, Оголошення, Помилки в наймані, Пошук персоналу, Портрет кандидата, Професійні знання, Фактори найму
Етапи найму, Оцінка персоналу, Особисті якості, Пошук персоналу, Портрет кандидата
Етапи найму, Введення на посаду, Ефективність керівника
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати