Ще Одні "Граблі" Керівників або Навіщо Потрібно Ставити Цілі

Ще Одні "Граблі" Керівників або Навіщо Потрібно Ставити Цілі
Ви знаєте хоча б одну людину, яка досягла успіху без постановки цілей? Цілі - це джерело прагнень, те, що надихає та спонукає до дії. Кожна успішна людина знає, що наявність цілей – це необхідна умова для досягнення результатів. Тим не менш, багато керівників не витрачають час на роз'яснення співробітникам цілей компанії та їх важливості.

В результаті, співробітники працюють "від дзвінка до дзвінка", роблячи багато безглуздих дій, які не приносять жодної користі компанії. Це відбувається тому, що працівники, які повинні реалізовувати цілі компанії, мають про них лише невиразне уявлення. У цій статті ми поговоримо про те, як за допомогою правильної постановки цілей можна збільшити ефективність роботи Ваших співробітників та створити бажання працювати з повною віддачею.

Для початку давайте розберемося, чому розуміння співробітниками цілей компанії важливе для її успішного розвитку. Ми виділили кілька основних складових роботи компанії, які залежать від наявності цілей:
1) Відсутність цілей у компанії призводить до зниження ефективності роботи персоналу

Багато керівників та топ-менеджерів впевнені, що співробітникам на менш статусних посадах не обов'язково знати про цілі та стратегію компанії, щоб добре виконувати свою роботу. Однак, це не так.

Для злагодженої роботи Вашої компанії кожен співробітник має повністю відповідати за свою сферу діяльності. А це неможливо, якщо персонал не матиме чіткого розуміння того, що і як вони повинні робити, щоб принести користь компанії. Іншими словами, перед співробітниками мають бути поставлені зрозумілі їм цілі, яких вони прагнутимуть.

Якщо співробітник не знає, що йому потрібно робити, він збентежений, і зусилля, які він вкладає в роботу, у кращому випадку "розпорошуються" на безліч непотрібних справ. Зазвичай, не маючи чітких цілей і розуміння того, що від них вимагається, працівники взагалі не докладають жодних зусиль, а просто створюють вид бурхливої ​​діяльності.

Для того, щоб співробітники могли ефективно працювати і приносити користь компанії, вони повинні розуміти, яких результатів їм потрібно досягти на своїй посаді. Тому ефективний контроль роботи персоналу неможливий без встановлення цілей. Якщо у співробітників немає розуміння того, що їм необхідно зробити, Вам як керівнику доведеться витрачати багато часу, щоб постійно спрямовувати їхні зусилля у потрібне русло. Як сказав філософ Л. Р. Хаббард: "Якщо люди чітко не знають, що є їх продуктом, їм постійно потрібні накази".

Пам'ятайте, кожен співробітник незалежно від його посади є представником компанії. Клієнти та партнери формують свою думку про Вашу компанію та її місію на основі їхньої взаємодії з персоналом. Тому поведінка всіх Ваших співробітників – від топ-менеджерів до прибиральниць – має відповідати заявленим Вами корпоративним цінностям та цілям компанії.

2) Незнання корпоративних цілей знижує залученість персоналу
Робота без мети не є для людини жодною цінністю, вона дуже скоро набридає і від неї швидко втомлюються. Навіть найпродуктивному співробітнику, який завжди орієнтований на результат, необхідно розуміти цінність своєї роботи, щоб не втратити інтерес до неї. А для цього йому необхідно знати, чого прагне компанія, і чого вона хоче досягти.

Співробітники, які не розуміють, для чого потрібна їхня робота, можуть бути присутніми на роботі, виконувати якісь дії та отримувати за них зарплату. Але вони не по-справжньому є частиною компанії. Як правило, у співробітників, які не надихнуті цілями компанії, низька залученість. А це, у свою чергу, негативно впливає на ефективність їхньої роботи.

Якщо Ви хочете, щоб Ваші співробітники працювали з повною віддачею – потрібно зацікавити їх цілями компанії та викликати у них бажання втілити їх у життя. Саме цілі, яких хочеться досягати, дають енергію, необхідну їх реалізації.

3) Відсутність довгострокових цілей підвищує плинність кадрів
Найчастіше можна почути від керівників, що співробітникам не пояснюють довгострокових цілей та стратегії компанії, оскільки вони часто змінюються. Якщо це відбувається і у Вашій компанії – не дивуйтесь, коли найпродуктивніші співробітники несподівано підуть на нове місце роботи.


Уявіть собі поїзд, який, виїхав з Одеси до Львова та кілька разів змінив кінцевий пункт прямування і врешті-решт опинився в Калінінграді. Чи хотіли б Ви бути в числі пасажирів цього поїзда? Так і Вашим співробітникам не хочеться працювати в компанії, яка невідомо куди прямує.
Як показує практика, щоб найбільш продуктивні співробітники пов'язували своє майбутнє з Вашою компанією, їм необхідно знати, де буде компанія через кілька років, і що вони в ній робитимуть. Відсутність розуміння стратегії та перспективи розвитку компанії – одна з найчастіших причин звільнення ефективних співробітників.


Тому, якщо Ви хочете, щоб ефективні співробітники працювали у Вас якомога довше - обов'язково розкажіть їм про довгострокові цілі та перспективи розвитку компанії.


Ми з'ясували, що розуміння співробітниками цілей компанії впливає як на ефективність роботи персоналу, так і на його залученість. Тому постановка цілей співробітникам та роз'яснення їхньої значущості - важливе завдання керівників різних рівнів.

На основі досвіду Перформії в роботі з персоналом, ми підготували кілька рекомендацій, які допоможуть Вам залучити співробітників цілями компанії та збільшити ефективність їх роботи:

ШАГ №1
Чітко сформулюйте місію Вашої компанії та ознайомте з нею співробітників

За даними 19-го Щорічного опитування керівників найбільших компаній світу від компанії PricewaterhouseCoopers, зосередженість на місії компанії - на головній меті її існування - є першою з 3 ключових складових успіху бізнесу.

Головна мета компанії – те, чого Ви хочете досягти – має бути чітко сформульованою та зрозумілою як співробітникам Вашої компанії, так і Вашим клієнтам. І, що найголовніше, місія компанії повинна мати цінність в очах персоналу та суспільства.

З опитаних 1409 керівників у 83 країнах світу, понад 80% стверджують, що успішне майбутнє компанії залежить від того, наскільки її цілі орієнтовані на реальні потреби клієнтів та допомогу людям.

Тому обов'язково зробіть місію компанії та Ваші соціально значущі корпоративні цілі відомими і серед співробітників, і серед широкого загалу.
Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу
ШАГ №2
Поясніть співробітникам важливість цілей компанії та конкретних посад
Якщо людина не відчуває, що за допомогою своєї роботи вона робить щось значуще для компанії або суспільства, у неї повністю зникає весь інтерес до роботи, навіть якщо вона успішно справляється з усіма поставленими завданнями.

З опитаних компанією PwC керівників, 67% впевнені в тому, що найбільш талановиті фахівці вважають за краще працювати саме в тих компаніях, цілі яких викликають їхній інтерес і є соціально значущими. Тому обов'язково поясніть усім співробітникам, як Ваша компанія допомагає людям вирішувати їхні проблеми та покращувати якість їхнього життя.

Ми також радимо виділити час на роз'яснення важливості кожного посту: адже абсолютно всі в компанії роблять свій внесок у реалізацію корпоративних цілей. Якщо співробітник бачитиме, як результати, що були досягнуті на його посаді, сприяють успішності всієї компанії, він працюватиме з більшою віддачею.
ШАГ №3
Виділіть проміжні цілі та створіть план їх досягнення

Недостатньо лише розповісти співробітникам головну мету компанії та чекати, що вони почнуть робити все можливе для її здійснення. Занадто великі цілі можуть здатися недосяжними та відбити у співробітників бажання щось робити.

Але, як зазначив Генрі Форд: "Навіть великих цілей можна досягти, якщо зробити достатньо невеликих кроків". Тому, щоб не злякати Ваших співробітників нереальністю поставлених завдань, необхідно виділити проміжні цілі, які пояснюють, як здійснити місію компанії. Наприклад, розробити плани компанії на місяць та визначте, яких результатів Ви хочете досягти за цей час.

Отож, якщо Ви робите одяг і прагнете стати найбільш впізнаваним європейським брендом, варто спочатку направити зусилля на те, щоб завоювати ім'я у своєму місті, потім стати відомими у регіоні та країні, а потім уже підкорювати міжнародний ринок.

Доручіть співробітникам щотижня складати план їхньої роботи з урахуванням поставлених цілей. Він дозволить працівникам сфокусувати їхні зусилля на досягненні конкретних результатів, які принесуть користь компанії. У персоналу має бути розуміння, які цілі їм треба здійснити за повний робочий день, протягом тижня та найближчого місяця. Подібне планування роботи співробітників допоможе зробити контроль в управлінні персоналом більш ефективним.

Якщо співробітник розуміє, що відбувається в компанії, куди вона йде, і як особисто він може їй у цьому допомогти, він відповідатиме за свою сферу діяльності, і у нього з'явиться бажання досягати поставленої мети. Це підвищує залученість колективу та збільшує ефективність його роботи.
ШАГ №4
Фіксуйте досягнуті цілі та результати співробітників

Навіщо потрібна система виміру результатів роботи працівників? По-перше, вона дозволяє Вам як керівнику зрозуміти, скільки користі кожен співробітник приносить Вашій компанії. Крім того, ведення статистик, які відображають реальні результати роботи, є відкритим і чесним способом показати співробітнику, наскільки успішно він справляється з роботою.

По-друге, ніщо не мотивує краще, ніж успішно реалізовані цілі! Мотивація та бойовий дух співробітників створюються та підвищуються завдяки досягнутим результатам. Тому обов'язково наголошуйте на всіх реальних досягненнях співробітників!

Ми рекомендуємо проводити щотижневі збори, на яких будуть підтверджуватись всі досягнуті проміжні цілі та значні результати роботи співробітників. Подібні збори збільшують віру персоналу в те, що головна мета компанії досяжна, і підвищують їх інтерес до роботи.

Не шкодуйте часу та сил на те, щоб систематично нагадувати про цілі та місію компанії Вашим співробітникам у особистих розмовах, на зборах та за допомогою корпоративних видань. Таким чином Ви формуєте впевненість співробітників у успішному розвитку Вашої компанії та їхньому майбутньому в ній.

P.S. Якщо Ви знайшли у цій статті корисні для розвитку Вашої компанії рекомендації, ставте "лайк". Напишіть, про що Ви хочете дізнатися докладніше зі сфери роботи з персоналом, у коментарях. Ми з радістю врахуємо Ваші побажання!

Статті по темі
Цілі, мотивація
Ефективність керівника, Цілі, Управління персоналом, Мотивація
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати