Як Успішно Справлятися з Проблемами в Бізнесі та в Житті

Як Успішно Справлятися з Проблемами в Бізнесі та в Житті
(або що робити, коли ваш бізнес кричить: SOS)
Як часто Ви знаходились у ситуації, коли не знали, яке рішення потрібно зробити, щоб успішно впоратися з наявними проблемами? Причиною такого замішання, зазвичай, є недолік розуміння того, як насправді йдуть справи. Адже саме розуміння будь-якої галузі життя дозволяє нам діяти в ній впевнено, і успішно справлятися з труднощами, які виникають у ній. Про те, як навчитися розуміти справжній стан справ та приймати вірні рішення, ми поговоримо у цій статті.

Філософ 20 століття Л.Рон Хаббард виявив, що успіх у вирішенні проблемних ситуацій безпосередньо залежить від етики людини. Етика - це раціональні дії людини, які робляться для того, щоб впоратися з ситуацією і забезпечити довгострокове виживання. Розглянемо це визначення більш детально.

Коли ми розуміємо існуючі проблеми, наші дії можуть або посилити їх, або допомогти нам їх викорінити. Етичними будуть найрозумніші дії. Тобто ті, які призведуть до успішного вирішення проблеми, але не будуть створювати загрози для виживання в довгостроковій перспективі. І це дуже важливо зрозуміти, оскільки часто ми замість вирішення проблем лише усуваємо їхні наслідки на короткостроковий період. Таким чином, ми самі дозволяємо проблемним ситуаціям повторюватися в майбутньому.


Уявіть, наприклад, країну, яка близька до економічної кризи. Перед її урядом стоїть завдання якнайшвидше підняти економіку країни. І він вирішує, зберігати на своїй території радіоактивні відходи інших країн в обмін на їх фінансову допомогу. Так, цей крок може забезпечити швидке надходження фінансів, за допомогою яких можна буде вирішити низку економічних проблем. Але це рішення не буде етичним, оскільки воно ставить під загрозу довгострокове виживання країни. Адже з часом радіоактивні відходи руйнуватимуть екологію країни, що у свою чергу спричинить ще більше погіршення її економіки. І це призведе до повторення тієї ситуації, від якої спочатку намагалися втекти.

У цій ситуації етичним буде те рішення, яке дозволить дійсно вирішити проблему, а не просто уникнути наслідків на деякий час. Тобто, найбільш успішно зміцнити економіку в довгостроковій перспективі, не завдаючи їй при цьому шкоди та сприяючи її виживанню. Наприклад, створення вигідних умов залучення іноземних інвесторів чи просування державних товарів на нові експортні ринки. Чим розумніший наш підхід до вирішення проблем і чим успішніший він у довгостроковій перспективі, тим він етичніший.

Кожна людина самостійно визначає собі свою етику. Тобто вибирає дії, які мають допомогти їй впоратися з проблемними ситуаціями та забезпечити довгостроковий успіх та процвітання у різних сферах життя. І в більшості випадків ми не можемо вирішити виниклі проблеми, або досягти намічених цілей саме тому, що ми діємо нераціонально і робимо неправильні дії. Але для того, щоб визначити правильні дії у будь-якій ситуації, необхідно розуміти, в якому стані справ вони перебувають.

Л.Рон Хаббард виявив, що кожна людина, організація чи діяльність завжди перебуває у певному стані існування. Ґрунтуючись на своїх спостереженнях, він зазначив, що “у цьому Всесвіті неможливо залишатися на місці. Якщо щось залишається незмінним, це призводить до зменшення впливу, розміру і, зрештою, до спаду та розвалу”. Іншими словами, у будь-якій галузі життя щось відбувається: або воно розвивається, або йде на спад - ніщо не стоїть на одному місці.

Стан існування надають не менш фундаментальний вплив, ніж закон гравітації. Незалежно від нашого бажання і від того, чи знаємо ми про нього чи ні, всі ми потрапляємо під його вплив. І якщо ми проігноруємо закон гравітації, плануючи нашу життєдіяльність, це явно не сприятиме нашому довгостроковому виживанню. Але, зрозумівши цей закон, ми навіть можемо використати його для нашого розвитку та досягнення потрібних результатів. Створення та управління повітряним транспортом, наприклад, стало можливим, завдяки застосуванню знань про закон гравітації. Аналогічно, якщо ми знаємо, в якому стані знаходиться область, на яку хочемо вплинути, ми можемо використовувати ці знання для вибору правильних дій.

Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу
Як визначити, у якому стані перебуває діяльність?
У Перформії ми вчимо, що будь-яка діяльність має результат і саме досягнуті результати є головними показниками діяльності. Щоб визначити стан будь-якої галузі чи діяльності, слід відслідковувати її результати. Для цього краще використовувати такий інструмент як статистика. Статистика - це кількість або обсяг чогось, у порівнянні з більш ранньою кількістю або обсягом тих самих речей.

ФАКТОР №2
Залученнiсть

Коли всі результати діяльності відображаються в статистиці, Ви можете в будь-який момент відстежити підйом або падіння результатів діяльності за конкретний проміжок. Якщо кількість результатів з часом зменшується - статистика падатиме, якщо вона збільшується - статистика зростатиме. Знаючи ці показники, Ви зможете визначити, у якому стані перебуває діяльність, наскільки вона ефективна і що потрібно зробити, щоб призвести до процвітання.

Л.Рон Хаббард виділив 12 станів існування, у яких може бути людина, організація чи діяльність. Для кожного з них він розробив формулу - чітку послідовність кроків, які, якщо їх правильно виконувати, можуть допомогти впоратися з проблемами та дійти до процвітання. У цій статті ми не будемо розбирати всі можливі стани існування та їх формули. Це дуже масштабна тема, розкриттю якої у нас присвячено цілий блок нашого семінару “Фундамент Вашого Прибутку”. Зараз ми більш докладно розглянемо стан, з яким неминуче стикаються ті, хто створює бізнес або управляє ним - стан небезпеки.

Кожен із нас був у ситуації, коли показники діяльності різко падали. Або коли ми виявляли, що показники в якійсь області вже давно почали поступово погіршуватись і зараз наближаються до критичного становища. Це є стан небезпеки. Як правило, у цьому стані стає очевидним, що потрібно терміново щось зробити для зміни ситуації. Але якщо робити неправильні дії, то замість поліпшення стану діяльності, ми можемо завдати їй ще більшої шкоди. Що треба робити для того, щоб успішно вийти зі стану небезпеки?
Формула стану небезпеки

Крок №1: Обійдіть звички або усталену практику

Уявіть співробітника відділу продажів, який протягом останніх 5 тижнів не уклав жодної угоди. Начебто рухи, дзвінки, контакти є, а продажу та грошей немає.

Розглядаючи ситуацію та пробуючи взяти відповідальність за неї та результати своєї роботи, працівник розуміє, що так продовжуватися далі не може. Він бачить, що треба в рази збільшувати кількість спілкувань із потенційними клієнтами. Він починає дзвонити з більшою інтенсивністю та наміром. І якщо раніше він робив максимум 30 контактів на день, то зараз починає робити 70-80 контактів.

Крок №2: Справлятися з ситуацією та будь-якою небезпекою в ній

Він ставить перед собою завдання виконати план продажу на поточний тиждень і виконує його: клієнти платять і гроші заходять на рахунок.

І тут проявляється одна з головних помилок, яка може виникнути у стані небезпеки. Людина починає бути впевнена в тому, що якщо вона зрозуміла, де пішло не так і впоралася з кризою, значить вона вийшла зі стану небезпеки і далі все буде добре. Але це не так. Адже саме його неетичні дії призвели до того, що подібна ситуація спочатку виникла. І нічого не змінюючи у своїх діях, він дозволяє подібному стану небезпеки знову повторитися. Як говорив Альберт Ейнштейн: “Ви ніколи не зможете вирішити проблему, якщо збережете те ж саме мислення і той самий підхід, який привів Вас до цієї проблеми”.


В результаті, багато людей стають справжніми майстрами у виконанні цих двох кроків. Вони щоразу справляються з небезпекою, потім забувають про неї, стикаються з подібною ситуацією знову, і знову справляються з нею. Однак таку поведінку не можна назвати етичною, оскільки вона однозначно не сприяє довгостроковому успіху та виживанню діяльності або якоїсь галузі. Найбільш розумним рішенням буде вжити заходів для того, щоб подібна ситуація більше не могла виникнути. Тому можна сказати, що справжня робота зі станом небезпеки починається саме з третього кроку.

Крок №3: Призначте собі стан небезпеки

На цьому етапі людині важливо усвідомити, що саме її дії призвели до того, що ситуація дійшла до кінця. І, якщо вона не виявить причини, через яку так сталося, і не виправить свої дії, подібна небезпека повторюватиметься. Вона у небезпеці!

Крок №4: Введіть у дію Вашу власну етику, з'ясувавши, що саме Ви робите неетично, та використовуйте самодисципліну, щоб це виправити

Це найважливіший етап формули стану небезпеки. Тут необхідно знайти справжню причину того, чому людина та область її відповідальності опинилися в небезпеці. Не зупиняйтесь на “поверхневих” обгрунтуваннях неправильних дій. Вам потрібно виконувати цей крок до тих пір, поки Ви не знайдете саме джерело проблеми. Тільки повністю розуміючи, що стало причиною ситуації, ми можемо на неї вплинути. Як правило, коли Ви знаходите справжню причину, це можна порівняти з "осяянням" - Ви відразу ж починаєте бачити повну картину, і Вам стає цілком зрозуміло, як можно швидко і успішно виправити ситуацію.

Намагаючись зробити формулу небезпеки по-справжньому, розглядаючи ситуацію, менеджер запитує себе, чому він припустився такого варіанту розвитку ситуації. Він бачить, що він просто не брав відповідальності за результат і виходив із розмови з клієнтом: вийде – добре, не вийде – ну і гаразд. Оскільки керівник відмінно “з'їдає” його виправдання того, чому немає продажів, він і не намагався впоратися з ситуацією до цього моменту. Менеджер розуміє, що так продовжуватися далі не може і він сам хоче змінити ситуацію. Він аналізує, чому не брав відповідальність за результат і, наприклад, розуміє, що він недостатньо впевнений у якості продукції. Знайшовши причину, яка призвела до цього стану, він тепер може впоратися із ситуацією.

Крок №5: Потрібно реорганізувати своє життя так, щоб ця небезпечна ситуація не виникала постійно.

Знайшовши причину його стану, він починає вивчати детально і вдумливо всі переваги продукції компанії та користь, що отримують клієнти. Підсилює це тим, що починає вивчати та заучувати всі позитивні моменти, які їхня компанія може дати клієнтам. Робить все, щоб від невпевненості не залишилося сліду.

Крок №6: Сформулюйте та прийміть тверде правило, яке дозволить Вам згодом виявляти подібні ситуації та запобігати їх повторному виникненню.

Менеджер приймає тверде правило: як тільки у нього падають продажі, він наново згадує і тренує всі переваги та користі як продукту, так і самої компанії, завдяки чому його продажі знову починають зростати.

Формула стану небезпеки може бути застосована як у житті, так і у бізнесі. Якщо керівник бачить, що показники роботи на якійсь посаді погіршуються або він виявляє, що працює за інших співробітників, тому що їх робота запущена - отже, потрібно призначати цій галузі та працівникам стан небезпеки та шукати її першопричину.

Якщо наші клієнти звертаються до нас через те, що у них тривалий час відсутні результати у сфері найму, ми часто рекомендуємо їх HR-менеджеру пройти кроки формули небезпеки. Зазвичай, у ході виконання формули з'ясовується, що у якийсь момент HR-менеджер частково відступає від технології Перформії. Наприклад, не затверджує у керівника портрет кандидата на вакансію або не вважає за обов'язкове наводити довідки. І через це компанія не наймає продуктивних та відповідних співробітників. З'ясувавши, чому відбувалося відхилення від технології, вже стає зрозуміло, які дії можна зробити, щоб найближчим часом покращити результати в даній області.

Після проходження формули стану небезпеки ми рекомендуємо прописати організаційну політику стосовно конкретної посади, яка дозволяє запобігти повторенню таких ситуацій. Якщо в майбутньому такі ситуації виникають знову, то швидше за все, не було знайдено справжньої причини стану небезпеки. Отже, потрібно повернутися до 4 кроку формули і виконувати його до того моменту, поки Ви не будете впевнені, що ця причина виявлена.

Необхідно пам'ятати, що все, що ми створюємо – будь-яка діяльність чи бізнес – завжди буде проходити через стан небезпеки. Ці стани слід сприймати як шанс покращити якусь область, зробити її сильнішою. Адже, правильно виконавши формулу небезпеки, ми зменшуємо ймовірність її виникнення в майбутньому. А найголовніше, виконуючи цю формулу, ми починаємо розуміти, що потрібно робити в цій галузі, щоб більш ефективно нею керувати та досягати у ній необхідних результатів. Якщо у керівників і співробітників буде подібне розуміння, це однозначно принесе користь і збільшення прибутковості для всієї компанії.

Успіху та процвітання Вам,
Олексій Самойленко

P.S. Чи сподобалася ця стаття? Тоді ставте "лайк" та діліться нею з друзями! Вказуйте цікаві для Вас теми статей у коментарях і я буду з радістю ділитися з Вами корисною інформацією у сфері підбору та управління персоналом.

Статті на тему
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом, Інше
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати