Як Вводити Співробітника в Посаду

Як Вводити Співробітника в Посаду (7 кроків для ефективного початку роботи)
Чи знаєте ви, що ефективність роботи нового співробітника багато в чому залежить від правильного вступу на посаду? Багато керівників ігнорують цей етап, що призводить до розчарування у найнятих співробітників.

Уявіть: наймаєте людину, яка мала відмінні результати на аналогічній посаді в минулому. Проходить два тижні роботи, а від нового співробітника чомусь більше шкоди, ніж користі. Знайомо?

Це відбувається тому, що навіть найрезультативніший співробітник не знає всіх нюансів і правил роботи в компанії. І він підходить до нової роботи зі своїми ідеями та досвідом, що може завдати шкоди. Щоб цього не сталося, ми підготували статтю із рекомендаціями, які допоможуть ввести нового співробітника на посаду з максимальною користю для компанії.
Крок №1

Введення нового співробітника на посаду завжди потрібно починати зі знайомства з компанією. Важливо, щоб новий співробітник з перших днів роботи зрозумів цінність компанії та те, яку користь вона приносить клієнтам. Мета цього кроку – сформувати у нового співробітника впевненість у тому, що Ваша компанія є надійним роботодавцем та цінним партнером для клієнтів.

Обов'язково розкажіть новому працівникові історію розвитку Вашої компанії та її місію. Уважно спостерігайте його реакцію. Якщо цілі компанії викликають у співробітника непідробний інтерес, це хороший показник його майбутньої залученості до роботи.

Працюючи у Вашій компанії, співробітнику важливо розуміти, що він постійно розвиватиметься, і у нього є хороша перспектива професійно зростання. Поясніть, яких результатів потрібно досягти для кар'єрного просування, і як він може це зробити.

Створіть ознайомлювальні матеріали для навчання нових працівників. Наприклад, відео або брошури з інформацією про компанію, де розповідається про особливості роботи в компанії. Обов'язково покажіть їхньому новому працівникові! Ідеально записати відео-звернення першого керівника компанії до нових співробітників.

Адаптація нових співробітників та ефективність їх роботи багато в чому залежить від їхнього розуміння того, чим займається компанія та які послуги вона надає. Наприклад, у роботі менеджера з продажу або спеціаліста з маркетингу ці знання відіграють вирішальну роль. Тому якомога раніше познайомте нового співробітника з асортиментом товарів та послуг Вашої компанії.

Простежте, щоб інформація про компанію, її місію та послуги, що надаються, залишилася у працівника в друкованому або письмовому вигляді. Якщо у нього будуть матеріали, до яких можна звернутися у будь-який час, Ви зможете уникнути безлічі дрібних питань, які відволікають увагу.
Крок №2
Проясніть співробітнику продукт його роботи

Наймаючи співробітника, Ви очікуєте від його роботи конкретних результатів, чи не так? Позначте ці результати перед тим, як людина розпочне роботу. Дуже важливо досягти однакового розуміння того, що він має робити на цій посаді.

Не покладайтеся на те, що співробітник розуміє очевидні на Вашу думку речі. У цьому полягає одна із головних помилок керівників. Проясніть навіть явні деталі того, що Ви очікуєте від його роботи. Запитайте нового співробітника, як він це зрозумів, та попросіть сформулювати свій продукт. Це питання допоможе Вам переконатися, що інформація дійсно була прийнята.

Обговорюючи очікувані результати роботи, розкажіть співробітнику, як він може їх досягти. Адаптація молодих спеціалістів, які приходять до Вашої компанії, проходитиме краще, якщо для кожної посади у Вашій компанії є чітка посадова інструкція. Познайомте її співробітника перед початком роботи і проясніть все, що йому буде незрозуміло.

Якщо Ви очікуєте від персоналу конкретних результатів роботи, то у Вас повинен бути спосіб їх вимірювання. Розкажіть новому співробітнику про критерії оцінки його роботи. Починаючи роботу у Вашій компанії, він повинен чітко розуміти, як вимірюватиметься продукт його діяльності.

Можливо, у Вашій компанії є спеціальна система звітності? Наприклад, кожен співробітник повинен скласти та затвердити з керівником щотижневий план своїх дій, або потрібно щотижня надавати бухгалтеру план фінансових витрат, необхідних у сфері його роботи. Обов'язково розкажіть про це новому чоловікові з самого початку. Це допоможе йому швидше зрозуміти, що і як він має робити на цій посаді.
Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас для власників бізнесу: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу
Крок №3
Призначте завдання на перший тиждень роботи

У перший тиждень роботи новий співробітник повинен на практиці довести результативність, яку Ви побачили на співбесіді. Тому вкрай важливо поставити чітке, виміряне у цифрах завдання на перший тиждень роботи.

Враховуйте існуючі знання та навички нового співробітника. Завдання має бути реально виконаним без проходження додаткового навчання.

Те, як буде виконано завдання, покаже Вам, чи новий співробітник буде справлятися з роботою на цій посаді. Тому заздалегідь домовтеся з ним, якщо завдання не буде виконано, то у нього немає майбутнього у Вашій компанії.
Крок №4
Призначте наставника
Людині важко засвоїти багато нової інформації. У будь-якому випадку, у процесі роботи у нього виникатиме безліч питань. Для того, щоб він міг їх швидко вирішити, призначте новому співробітнику наставника.

Виберіть найбільш компетентного співробітника з персоналу, який працює у Вашій компанії, і попросіть його допомогти новому колезі. Наприклад, якщо Ви наймаєте співробітника у відділ продажу, виберіть найкращого менеджера з продажу. Таким чином Ви покажете свою довіру доброму працівникові та допоможете новому співробітникові швидше адаптуватися до роботи у Вашій компанії.

Поясніть, що він може завжди звернутися до наставника з будь-якого питання, пов'язаного з роботою. Виділіть час для того, щоб потім обговорити з наставником, як новий співробітник справляється з роботою, що йому потрібно покращити, і як допомогти йому це зробити.
Крок №5
Познайомте співробітника з колективом

Потрібно познайомити нову людину з колективом у перший день роботи. Це можна зробити на зборах, або обійшовши всіх в офісі та представивши кожного співробітника. Якщо Ваша компанія має офіси в інших містах і новий співробітник не може особисто зустрітися з усіма, то він може познайомитися з колегами по телефону або електронною поштою.

Щоб легше увійти до робочого режиму, новому співробітнику потрібно зрозуміти, що від нього очікується на цій посаді у Вашій компанії. Для цього при знайомстві з колективом він повинен уточнити, з ким і як він взаємодіятиме в майбутньому.

Обов'язково розкажіть про прийняті у Вашій компанії способи комунікації. Наприклад, якщо Ви спілкуєтеся зі співробітниками по скайпу, додайте його до спільного чату і надішліть всі необхідні для роботи контакти. Можливо, Ви використовуєте корпоративну телефонію? Тоді поясніть новому співробітнику, як нею користуватися, та розкажіть, у кого який номер.

Ви дуже допоможете людині швидше адаптуватися, якщо дасте їй список існуючих співробітників, в якому вкажете, хто відповідає, і як з ними можна зв'язатися. Чим краще буде налагоджений зв'язок, тим швидше новий співробітник зрозуміє, що від нього вимагається, і до кого він може звертатися з питаннями, що виникають.
Крок №6
Проведіть екскурсію офісом

Допоможіть співробітнику якнайшвидше адаптуватися до нової ситуації. Проведіть його по офісу та покажіть, що і де знаходиться. У перші дні роботи людина може соромитися спитати про щось нових колег. Пояснивши, наприклад, де знаходиться кухня і як скористатися кавоваркою, Ви допоможете йому швидше освоїтися і відчути себе зручно.

Ви маєте корпоративні правила поведінки в офісі? Наприклад, у Вашій компанії введено дрес-код, або в офісі не можна користуватися мобільними телефонами в робочий час. А може, кожному співробітнику необхідно щодня відзначатись у журналі парафії. Обов'язково ознайомте працівника, що прийшов, з правилами поведінки у Вашій компанії. Це допоможе йому швидше адаптуватися та уникнути багатьох проблем.
ШАГ №7
Пропишіть програму навчання

Навіть якщо у минулому співробітник показував високі результати, він не знає, як влаштовано роботу у Вашій компанії. Тому навчання співробітників часто є необхідною умовою успішного вступу на посаду. Ми рекомендуємо прописувати індивідуальну програму навчання для кожного нового співробітника у Вашій компанії. Це допоможе новому працівникові швидше увійти на посаду та виконувати свою роботу більш ефективно.

Програма навчання має мати конкретні терміни проходження. Обов'язково переконайтеся, що співробітник розуміє те, чого його навчають. Це можна зробити за допомогою тижневої перевірки знань.

Наприклад, попросіть його написати есе за кожною прочитаною книгою або виконати практичне завдання, пов'язане з матеріалами навчального відео. Якщо Ви відправляєте нового співробітника на професійні семінари, попросіть його написати, як він застосовуватиме знання у своїй роботі, і чим це допоможе Вашій компанії.

Враховуйте, що правильне введення нового співробітника на посаду відбувається за принципом градієнта: від простого до складного. Спочатку людина повинна освоїтися з найбільш базовими функціональними обов'язками, а потім переходити до більш важких і важливих для компанії завдань. Розширюйте сферу відповідальності нового співробітника в міру знайомства з роботою Вашої компанії.

P.S. Якщо Ви бачите, як застосувати ці кроки у Вашій компанії, ставте лайк. Вказуйте цікаві для Вас теми зі сфери найму в коментарях. Ми з радістю ділитимемося з Вами секретами успішної роботи з персоналом.
Статті на тему
Етапи найму, Помилки в найму, Пошук персоналу, Співбесіда, Фактори найму
Етапи найму, Оцінка персоналу, Особисті якості, Пошук персоналу, Портрет кандидата
Етапи найму, Співбесіда, Фактори найму
Продуктивність, Оцінка персоналу, Особисті якості, Мотивація, Пошук персоналу, Професійні знання, Фактори найму
Загальна інформація
Онлайн курси
© 2017-2023, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Підписатись на нас
Підписуйтесь на E-mail розсилку
та отримуйте найновішу
та найактуальнішу інформацію
у сфері підбору персоналу
Номер телефону
Оберіть мову
UA /
RU
Основні курси