Як Виявити Успішного Керівника

Як Виявити Успішного Керівника
Відомий керівник Якокка стверджував: “Суть будь-якого бізнесу можна звести до трьох слів: Персонал, Продукт, Прибуток. Якщо у Вас проблеми з першим пунктом, про дві інші можете забути”. І справді, саме люди є головним активом бізнесу. Люди, яких Ви наймаєте, можуть стати джерелом процвітання та розвитку компанії, або причиною розчарувань і поразок.

Тому бажано, щоб система управління персоналом у компанії була побудована таким чином, щоби максимально розкрити потенціал кожного співробітника. Один із способів зробити це – правильно спланувати кар'єрне зростання продуктивних співробітників, сформувати так званий “кадровий золотий запас” усередині компанії. Внутрішнє найм - тобто просування співробітників компанії по кар'єрних сходах - це ресурс, який може допомогти реалізувати потенціал Ваших співробітників і при цьому значно підвищити їхню залученість. Зокрема, внутрішнє найм дозволяє успішно вирішити таку проблему як найм ТОП-менеджерів. Адже знаючи людей, які працюють у Вашій компанії, Ви можете оцінити їхні сильні та слабкі сторони та зрозуміти, над чим їм потрібно працювати, щоб у майбутньому стати успішним керівником.

У цій статті хочу поговорити про те, за якими критеріями можна виявити відповідних кандидатів на керівні посади. Знаючи, які співробітники мають задатки хорошого керівника, Ви зможете допомогти їм “вирости” в ефективних ТОП-менеджерів. При цьому хочу зазначити, що завжди потрібно враховувати специфіку діяльності та посади. Це визначатиме, які якості необхідні керівнику насамперед, щоб досягти успіху на конкретній посаді.
1. Продуктивність
Найголовніший критерій, який ми звертаємо увагу під час виборів майбутнього керівника незалежно від специфіки своєї діяльності - це продуктивність. Це його міць, його потенціал. Насамперед ми дивимося на те, чи здатна людина добиватися потрібних результатів роботи та приносити компанії користь. Як відомо, ідеальних людей немає. Всі ми часом робимо помилки і приймаємо невірні рішення. Але продуктивні люди зазвичай навчаються на своїх помилках і успішно використовують здобутий досвід у майбутньому для швидшого досягнення цілей. Людина, яку Ви розглядаєте як майбутній ТОП-менеджер, має приносити компанії істотно більше користі, ніж шкоди. Це означає, що в нього має бути багато значних результатів роботи, яких він досяг самостійно, завдяки своїм ідеям та зусиллям.

Також керівник обов'язково має бути перформером, тобто людиною, яка бачить кінцевий результат будь-якої діяльності. Адже одне з головних завдань керівника – зробити так, щоб усі його підлеглі робили потрібні результати роботи на своїх робочих місцях. І якщо він не уявлятиме, яким має бути кінцевий результат роботи його підлеглих, він не впорається з цим завданням. Щоб правильно спланувати свої дії, прийняти вірні рішення та поставити правильні завдання підлеглим, керівнику необхідно чітко розуміти, вміти самому побачити, що має вийти в результаті роботи його відділу та кожного конкретного співробітника. В іншому випадку робота його відділу нагадуватиме подорож корабля, який не має певного курсу: він начебто не стоїть на місці, але й до чого він у результаті прийде, невідомо.
Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу

2. Здатність знаходити рішення
Керівник найбільше впливає на робочий настрій всього відділу або компанії, якими він керує. Його ставлення до робочих планів неминуче передасться всім його підлеглим. Тому можна сказати, що керівнику потрібно бути здатним знаходити рішення і по можливості мати позитивну точку зору щодо змін, що відбуваються в житті. У будь-якій, навіть найскладнішій ситуації, ТОП-менеджер повинен зберігати позитивний настрій та бути орієнтований насамперед на пошук рішень.
Якщо керівник сумуватиме, опускатиме руки і проголошуватиме ситуацію безнадійною, те саме робитимуть і його підлеглі.
Тому звертайте увагу на те, як обраний Вами кандидат на посаду керівника поводиться при виникненні труднощів та перешкод у роботі. Чи розходяться його слова зі справою? Якщо він стверджує, що з легкістю знайде рішення, намагаючись виглядати оптимістично, але при цьому минає час, а жодних змін у ситуації не відбувається – це поганий показник. Набагато краще, якщо людина часом бурчатиме, але при цьому намагатиметься задіяти всі можливі ресурси та резерви для вирішення проблеми. По-справжньому хороший керівник має бачити шляхи вирішення проблеми. І якщо для цього потрібні ресурси, яких зараз у компанії немає, то він повинен бути здатний знайти їх і в результаті досягти потрібного результату.
3. Вміння ефективно спілкуватися та досягати розуміння із співрозмовником
Ефективне керування командою неможливе без постійного спілкування та взаємодії з людьми. Якщо співробітники не розуміють, навіщо потрібно виконувати ту чи іншу роботу, або вони не згодні з певними робочими завданнями, вони виконуватимуть роботу менш ефективно. Завдання керівника - домогтися від підлеглих розуміння того, навіщо потрібні ті чи інші дії, та згоди з тим, що вони справді необхідні. Для цього керівнику потрібно бути майстром комунікації. Йому потрібно вміти слухати та чути співрозмовника, а також ефективно доносити свою точку зору та дохідливо пояснювати свої ідеї.

Щоб успішно керувати командою, керівнику потрібно вміти впливати думки інших людей. Авторитарні методи управління персоналом, які були ефективними у 20 столітті, коли був дефіцит робочих місць, сьогодні в більшості випадків уже не працюють. Сьогодні найбільш успішні керівники – це ті, хто можуть успішно порозумітися зі своїми співробітниками і прийти з ними до розуміння. Хороший керівник має бути здатний подивитися на ситуацію очима своїх підлеглих, зрозуміти їхню точку зору. І, виходячи з цього розуміння, надати потрібні аргументи і аргументи для того, щоб підлеглі зрозуміли думку керівника і по-справжньому змінили свою думку.
4. Готовність та здатність спілкуватися на будь-які теми
ТОП-менеджер повинен бути готовий переносити спілкування на будь-які, навіть найнеприємніші теми. Адже саме до керівника зазвичай приходять підлеглі з різними проблемами, які вони можуть вирішити самостійно. І саме керівнику найчастіше доводиться залагоджувати претензії та невдоволення клієнтів. Тому тому, хто керує відділом, філією або компанією, потрібно мати здатність витримувати більше неприємностей, ніж його підлеглі. Щоб вірно оцінити ситуацію і прийняти правильне рішення, керівнику необхідно зберігати розсудливість навіть у стресових ситуаціях.

Для цього керівнику потрібна така здатність як конфронт, тобто вміння комфортно і без напруги знаходитися віч-на-віч з людиною, ситуацією або якоюсь областю без бажання уникнути її, сховатися від неї або кинутися з нею в бій. Як правило, недолік конфронту проявляється в тому, що нам неприємні якісь ситуації, події чи навіть люди. Якщо нам щось дуже неприємно, то важко це конфронтувати, тобто спокійно сприймати це. Наша природна реакція – це уникати того, що нам неприємно. З цієї причини, наприклад, деякі керівники повідомляють співробітників про прийняті ним непопулярні рішення не особисто, а через свого заступника. Або відправляють когось із ТОП-менеджерів залагоджувати претензії клієнтів чи звільняти проблемного співробітника.
Однак жодну проблему неможливо вирішити, ухиляючись від неї. Щоб упоратися із проблемою, на неї потрібно спочатку подивитися та сконфронтувати її.
Тому конфронт - це одна з найважливіших якостей, які керівнику необхідно розвивати у собі. І оскільки нездатність конфронтувати будь-що - це одна з найчастіших проблем, яка є у людей, то швидше за все обраному Вами кандидату на керівну посаду знадобиться допомога в розвитку цієї здібності.

Тому хочу поділитися з Вами методом підвищення конфронту, який відкрив філософ 20 століття Л.Рон Хаббард. Досліджуючи труднощі, які багато людей відчувають, зіштовхуючись з тим, що їм важко конфронтувати, Хаббард дійшов висновку, що "шлях - це шлях через". Тобто щоб впоратися з чимось, через це необхідно пройти.

Подивіться на проблемну область у Вашій компанії та визначте, що саме Ви не можете конфронтувати, від чого Вам хочеться ухилитися. Після цього спробуйте перебороти себе і почніть робити це якнайчастіше. Наприклад, Ви некомфортно почуваєтеся, ведучи переговори з партнерами та постачальниками. Якщо Ви хочете, щоб це змінилося, не доручайте це завдання своєму заступнику, а намагайтеся якнайчастіше особисто брати участь у переговорах. Чим більше Ви робитимете те, що раніше було Вам неприємно, тим швидше Ви зможете навчитися це конфронтувати. І незабаром Ви виявите, що ця ситуація більше не викликає у Вас неконтрольованих емоцій, і Ви можете спокійно її сприймати.

Як бачите, незважаючи на те, що у багатьох людей є певні проблеми з конфронтом у якихось сферах життя, при бажанні та готовності працювати над собою людина може підвищити свій рівень конфронту.
Розуміючи заздалегідь, кого Ви хочете бачити як керівника у майбутньому, Ви можете допомогти Вашому співробітнику розвинути та посилити навички, необхідні для роботи на керуючій посаді.

Звичайно, те, що я описав - це далеко не повний список якостей, необхідних для того, щоб стати успішним керівником. Якщо Вам буде цікаво дізнатися про інші критерії, за якими можна визначити, хто з Ваших співробітників зможе стати ефективним керівником у майбутньому – ставте лайк цієї статті та пишіть про це у коментарях. І я із задоволенням поділюся з Вами моїми спостереженнями з цього приводу.


Бажаю Вам максимально реалізувати потенціал Вашої команди!
Олексій Самойленко
Генеральний директор компанії "Перформія Україна"
Статті на тему
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом, Мотивація, Залучення персоналу
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати