Як вийти з кризи

Роздуми Вголос або Рекомендації Друга
У цій статті я описав свої міркування щодо того, які дії зараз можуть допомогти посилити бізнес і не дати йому потонути. Це кроки, які я вважаю розумними, ґрунтуючись на моїх знаннях та досвіді. Сподіваюся, вони будуть Вам корисні.
1. Підвищуйте компетентність
Наші компанії зараз подібні до кораблів, які опинилися посеред бурхливого шторму. Ми з Вами боремося зі штормом щосили і робимо все можливе, щоб наш бізнес не пішов на дно. Щоб пережити цей шторм, зараз, як ніколи, нам потрібна компетентність – здатність взяти якесь питання, якусь справу та довести її до потрібного результату.

Я рекомендую прописати, які навички Вам потрібні сьогодні для того, щоб утримати компанію на плаву. Визначте, яких навичок Вам не вистачає, і щодня робіть щось, щоб їх придбати. Наприклад, пройдіть онлайн-навчання, яке дозволить Вам тренувати і розвивати потрібні навички. Або купіть потрібну книгу та вивчіть її так, щоб Ви могли застосувати те, що вивчили. Практикуйтесь кожен день у цьому.

2. Завантажуйте працівників роботою
Що відбуватиметься, якщо Ви відпустите працівників у відпустку за свій рахунок, та не даватимете їм роботу та не будете підтримувати з ними зв'язок?

Припустимо, що всі Ваші співробітники дуже віддані компанії. Вони мають заощадження, що дозволять пережити цей час без роботи, і після виходу з карантину вони повернуться до Вас. І якщо ці кілька місяців вони проведуть безглуздо, не роблячи нічого продуктивного, то, повірте, Ви відчуєте, що краще б вони не поверталися.

Тому що перед собою Ви побачите лінивих, критичних людей. Які зовсім не будуть хотіти працювати, зате завалять Вас вимогами підвищити їм зарплату та покращити умови роботи. І перетворити цих людей назад на Ваших співробітників буде дуже непросто.
Не допускайте, щоб Ваші працівники бездіяльно проводили час. Якщо Ваші співробітники працюють віддалено, зробіть так, щоб у них було не менше роботи, ніж до виходу на карантин. Знаю, що багато співробітників не можуть виконувати свою роботу, будучи вдома. Я рекомендую Вам знайти щось, чим вони зможуть займатись віддалено. Це може бути моніторинг ринку, проведення соцопитувань, впорядкування клієнтської бази, просування Вашої компанії у соціальних мережах, написання статей чи навчання. Але не залишайте їх без доручень та контролю, якщо хочете, щоб вони повернулися до Вас із гарною працездатністю.
3. Підтримуйте комунікацію з працівниками
Я вважаю, що зараз найголовніша навичка для керівника – це вміння ефективно спілкуватися. Вам потрібно вміти зрозуміти і при необхідності, змінити їхню думку. А для цього потрібно постійно спілкуватися з ними. Наразі немає можливості робити живі зустрічі в офісі, але у Вашому розпорядженні є всі можливості інтернету.

Треба двічі на день проводити онлайн-координації з Вашою командою. Вранці, щоб спільно визначити план дій співробітників та їх завдання на день. І ввечері, щоб отримати зворотний зв'язок про зроблену роботу та звіт про досягнуті результати.

Регулярні координації з персоналом дозволять Вам налаштувати колектив на робочий лад, проконтролювати виконання робочих завдань та підтримати бойовий дух Вашої команди.

Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу
4. Будьте чесні зі співробітниками
Зараз Ваші працівники перебувають у ще більш збентеженому стані з приводу того, що відбувається, ніж Ви. Вони не уявляють, як ситуація розвиватиметься далі. У них немає впевненості в тому, що відбуватиметься з їхньою роботою. І якщо Ви не обговорюватимете з ними ці теми, вони шукатимуть відповіді на свої запитання в іншому місці. В інтернеті чи у своїх друзів. Повірте, висновки, до яких вони після цього прийдуть, Вам не сподобаються.

Наше завдання як керівників - прояснити співробітникам наші плани роботи компанії, хоча б на найближчий час. Варто, наприклад, об'єктивно описати те, як ситуація, що склалася, вплинула на роботу компанії. Розповісти цілі компанії на наступний тиждень, два, якщо можливо, на місяць. В умовах невизначеності та хаосу довгострокове планування далеко не завжди можливе. У період підвищеної невизначеності найкращими орієнтирами будуть характеристики поведінки, при розв'язанні задач дивіться на команду, як вони впливають на налаштування команди.

5. Підтримуйте бойовий дух команди
Якщо Ви колись були в горах, то пам'ятає те це почуття, коли вже дуже втомилися і не хочеться йти далі. Але Ви, здається, бачите вершину. Ви збираєте всі сили, продовжуєте підйом. А ця "вершина" виявляється лише черговим пагорбом на шляху до вершини, до якої ще йти. Що допомагає Вам у цей момент не здатися і все ж рухатися далі, до своєї мети? Сила волі, впертість та правильний настрій, які дають нам запас внутрішньої міцності. Я хочу звернути Вашу увагу на те, що саме ми, керівники, створюємо настрій у своєму колективі. І нам треба створити його так, щоб усім учасникам команди вистачило міцності та впертості дійти до потрібної вершини!

Не треба говорити співробітникам, що все добре, коли рівень доходу компанії впав удвічі і Ви важко покриваєте необхідні витрати. Але варто сказати, що незважаючи на труднощі, Ви продовжуєте працювати далі. І пояснити працівникам, що потрібно від них, щоб компанія успішно змогла пережити ці часи. Намагайтеся постійно утримувати увагу персоналу на цілях. Проводьте мозкові штурми у пошуках ідей на вирішення робочих завдань. Коли люди завантажені роботою, роблять корисну справу і бачать результати своєї праці, їхній бойовий дух стає високим.


6. Наймайте крутих спеціалістів
Не всі керівники знають, як треба взаємодіяти з людьми під час кризи, щоб не втратити своїх ключових співробітників. Тому сьогодні на ринку праці є багато по-справжньому крутих та продуктивних людей. Моніторьте ринок. Зараз Ви можете найняти у свою компанію таких спеціалістів, про яких раніше Ви і мріяти не могли.

Ми з Вами знаємо, що за кожним успіхом стоять конкретні люди. Люди, які мали правильні ідеї. Люди, які робили правильні дії. Сьогодні найм продуктивних людей, які досягають результатів, попри все, може допомогти Вашій компанії вижити. Повірте, найняти відмінного продавця чи маркетолога, який подвоїть обсяг продажів Вашої компанії, набагато важливіше, ніж заощадити на оплаті зарплати кільком співробітникам.
7. Приділяйте увагу просуванню
Просування – це та область, яку сьогодні потрібно посилювати та робити максимально ефективною. У період кризи більшість компаній перестають рекламувати свої товари та послуги. Вони ніби затихають. Саме в цей момент тиші потрібно продовжувати звучати! Тоді шансів, що Вас почують Ваші потенційні клієнти, стане значно більше.

Підсумовуючи, я можу сказати, що зараз нам важливо бути сильнішими за конкурентів, щоб пережити їх. А для цього потрібно робити менше помилок, ніж вони. Продовжуйте звучати, говоріть про себе клієнтам. Моніторте ринок. Наймайте продуктивних спеціалістів. Пам'ятайте, що головний актив компанії – це люди. Звертайте увагу на ваших співробітників. Не припиняйте спілкуватися з ними. Намагайтеся всіляко підтримувати їх, і професійно, і просто по-людськи. Зробіть так, щоб вся Ваша команда згуртовано йшла до досягнення спільних цілей. І тоді Ви зможете успішно пережити цей шторм і вийти з нього більш сильними та успішними, ніж до його початку.

Бажаю Вам перетворити кризу на успішний виток Вашого розвитку та зростання!

Олексій Самойленко
Генеральний директор компанії "Перформія Україна"
Статті на тему
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом, Мотивація
Ефективність керівника, Управління персоналом, Залучення персоналу
Ефективність керівника, Цілі, Управління персоналом, Мотивація
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати