Управління Некерованим: Чому Керівники Втрачають Контроль

Управління Некерованим: Чому Керівники Втрачають Контроль
Щоб пережити сьогоднішню кризу, керівнику особливо важливо контролювати ефективність та продуктивність кожного працівника та всієї компанії в цілому. І це досить важке завдання, адже сьогодні керівники вже не сприймаються як безперечні авторитети в очах персоналу.

Якщо кілька років тому Ви могли просто дати працівникам якесь доручення, щоб воно було швидко виконане, то сьогодні цього недостатньо. Сьогодні керівникам вже доводиться витрачати набагато більше часу та сил на те, щоб досягти від персоналу виконання поставлених завдань. Співробітники все частіше ставлять під сумнів рішення керівництва. Вони не йдуть до нас за порадою, а шукають відповіді на свої запитання у друзів, соціальних мережах або відео-каналах.

Дослідження наших партнерів - компанії Kaplan Sidorenko Strategy Consultants - виявили, що подібні труднощі в управлінні персоналом є наслідком впливу сучасних світових тенденцій. Швидше за все, Ви помітили, що останнім часом у світі стало менше впорядкованості і набагато більше хаосу та невизначеності. Один із проявів цього полягає в тому, що лідери по всьому світу втрачають контроль. Ця тенденція відображається на всіх власниках бізнесу та керівниках, незалежно від того, в якій країні вони ведуть бізнес, та які стилі керівництва в управлінні ‌компанією їм притаманні. ‌І якщо раніше можна було заплющувати на це очі та відкладати вирішення проблем з персоналом на потім, то сьогодні ці проблеми можуть коштувати життя Вашому бізнесу!

Як зберегти контроль?
Що ми можемо зробити, щоб зберегти контроль над своїм бізнесом? Щоб вплинути на ситуацію, необхідно спочатку зрозуміти, чим вона спричинена. Спробуймо розібратися з тим, що призводить до втрати авторитету керівників. На мою думку, основна причина цього в тому, що сьогодні ми досить легко та швидко можемо отримати інформацію з будь-якого питання з різних джерел. Раніше, щоб отримати не поверхове, а більш глибинне розуміння про якусь область, потрібно було або самим бути в ній експертом, або знайти спеціаліста, який розуміється на цій галузі.

Згадайте, наприклад, що Ви раніше робили, якщо Вам потрібно було зрозуміти, як полагодити електрику в будинку? Швидше за все, шукали хорошого електрика, з яким можна було б проконсультуватися щодо того, як це правильно зробити. А сьогодні досить відкрити інтернет - і Ви отримаєте масу рекомендацій і навіть докладні відео-інструкції, що дозволяють Вам, за бажанням, полагодити електрику самостійно. Тобто, Вам вже не потрібно покладатися на знайомих експертів в якійсь області, щоб вирішити виниклі питання. Ви можете швидко отримати потрібні Вам дані з багатьох інших джерел. І це прибирає будь-яку потребу в експертах і знижує їхню цінність для нас. Що часто приносить більше шкоди, ніж користі. Так, зараз багато способів отримати інформацію. Але тільки фахівець у конкретній галузі знає, що потрібно робити, щоб досягти у ній результатів. І дотримання порад тих, хто не є фахівцем, приносить зрештою стільки шкоди, що краще б Ви взагалі нічого не робили!

Можна сказати, що керівник – це, по суті, експерт у своїй галузі. Оскільки працівники тепер можуть самостійно знайти відповіді на свої запитання, вони починають менше прислухатися до експертів. І, як наслідок, авторитет керівника в очах підлеглих також знижується. Що можна із цим зробити?
Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу
Будуть працівники слухати керівника чи не будуть - залежить від того, є довіра до керівника чи її немає.
Адже, намагаючись отримати потрібну нам інформацію, ми насамперед звертаємося до тих джерел, які викликають у нас певний рівень довіри. Уявіть, наприклад, що вам потрібно знайти кулінарний рецепт страви, яку Ви хочете приготувати вперше. Де Ви шукатимете його? Швидше за все, спочатку звернетеся до кулінарних каналів, блогів або груп у соціальних мережах, в яких Ви або Ваші друзі раніше вже знаходили певні рецепти. Або почнете шукати ті кулінарні сайти, які отримали багато позитивних відгуків від відвідувачів. Зазвичай ми звертаємося за інформацією до джерел, які викликають у нас довіру на основі нашого попереднього досвіду чи рекомендацій інших.

Це також стосується і людей, до яких ми прислухаємося. Якщо нам потрібна порада про те, як діяти в якійсь галузі, то, насамперед, ми слухаємо тих, хто викликає в нас довіру, чия компетентність та знаннях і вміння викликають впевненість. Саме від них ми очікуємо слушної поради. Подібний рівень довіри щодо керівника та впевненості у його компетентності може сформуватися лише у процесі живого спілкування керівника з персоналом. Тому керівникові потрібно шукати час для спілкування з працівниками. І починати це варто з того самого моменту, коли вони працевлаштувалися. Усвідомте, що якщо Ви не спілкуєтесь з працівниками, то незабаром Ви втратите в їх очах будь-який авторитет!

Керівнику дуже важливо спілкуватися з новими працівниками в момент їх знайомства з компанією та адаптації на посаді. Не перекладати це на плечі інших, а самому виділити кілька годин. Саме в цей час Ви можете налагодити відносини для Вашої подальшої взаємодії з персоналом. Це стосується і проведення співбесід наживо, і онлайн спілкування з кандидатами. Я рекомендую при знайомстві з новими працівниками розповісти їм про свої професійні навички та вміння. І пояснити, як Ви можете допомогти їм. А також показати, що Ви завжди відкриті до спілкування і будете раді проконсультувати працівників з питань під час роботи.

Уявіть, наприклад, що у Вас співбесіда на роботу на посаду менеджера з продажу. І Ваш керівник при знайомстві розповів би Вам, що він починав своє кар'єрне зростання з цієї посади і досяг на ній значних успіхів. Що йому добре знайомі всі труднощі, що виникають під час продажу послуг Вашої компанії, і він завжди готовий виділити час для спілкування, щоб обговорити їх з Вами, поділитись, як ефективно залагодити будь-які проблеми з клієнтами. Чи будете Ви звертатися до свого керівника в майбутньому, якщо у Вас виникнуть якісь проблеми в роботі з клієнтами? Так, якщо Ви будете розуміти, що він компетентний у цій галузі і допоможе Вам подолати труднощі, що виникли. Але якщо Ви не будете впевнені в тому, що він зможе порадити щось слушне, Ви однозначно до нього не будете звертатися!

Щоб працівники прислухались до Вас, дуже важливо спочатку донести до них, у чому Ви компетентні, в яких галузях Ви є фахівцем, і як можете допомогти їм стати ще сильнішими та ефективнішими в їх роботі. Тож в наших реаліях зростає необхідність особистого PR керівника. Адже для того, щоб Ваше оточення зверталось та прислухалось до Вас як до експерта у Вашій сфері, вони повинні знати про те, що Ви справді являєтесь експертом. Чим більше людей знатимуть про те, які у Вас є досягнення та компетенції, тим вища ймовірність того, що вони будуть довіряти Вашій думці у питаннях, що стосуються Вашої діяльності.

Тому сучасним керівникам дуже важливо забути про зайву скромність і навчитися правильно подавати себе, розповідати про свої переваги та вигідно показувати свої результати, професійні вміння та навички. Поки Ви думаєте про те, що вихвалятися своїми досягненнями нескромно, Ваші потенційні клієнти йдуть до конкурентів! Тільки тому, що вони звучать, поки Ви мовчите, вони розповідають про свої переваги, поки Ви сподіваєтеся, що Ваші справи голосніше говорять. Сьогодні особистий PR керівника – це один з головних елементів, який дозволяє Вам створити та утримати свій авторитет в очах працівників. Сьогодні PR може допомогти вашому бізнесу не піти під воду. Тож заявляйте про себе. Розповідайте про свої досягнення клієнтам, кандидатам та працівникам. Головне, пам'ятайте, що PR та брехня несумісні речі! Не можна приписувати собі неіснуючі заслуги та вміння. Потрібно красиво робити те, в чому Ви дійсно сильні.


Важливо правильно взаємодіяти з персоналом
Дуже важливим фактором є те, як Ви керуєте компанією та яка взаємодія у Вас з працівниками. Звичайно, всі люди різні, тому у різних власників бізнесу будуть різні стилі керівництва та лідерства. Але якщо подивитися на бізнес-спільноту сьогодні, то можна виявити одну особливість щодо управління персоналом. Пам'ятаєте, у минулому були популярні авторитарні стилі керівництва організацією, коли директиви та накази керівника були незаперечними та беззаперечно виконувались? Сьогодні вертикальні лінії управління, які працюють за принципом "я сказав - всі повинні зробити", не дають потрібних результатів. Навпаки, вони викликають відкритий протест працівників та відмову виконувати отримані доручення.

Сьогодні, якщо працівники не погоджуються з рішеннями керівництва, вони всіляко перешкоджають реалізації цих рішень. Наприклад, вони знаходять тисячі причин чому поставлені їм завдання просто "неможливо" виконати, зривають усі можливі терміни виконання роботи або ж роблять роботу настільки неякісно, ​​що її потім доводиться переробляти. В умовах, коли багато робітників працюють віддалено, це стає особливо помітним. Тому сьогодні просто необхідно взаємодіяти з людьми на рівних та переконувати їх у правильності прийнятих Вами рішень!
Щоб Ваші підлеглі добре виконували свої обов'язки, вони перш за все повинні самі хотіти це робити.
Якщо працівники не згодні з прийнятими Вами рішеннями, вони не намагатимуться втілити їх у життя. Особливо це проявляється у сферах консалтингу та послуг, де персонал часто безпосередньо взаємодіє з клієнтами. Їхнє небажання працювати миттєво позначається на рівні сервісу, і, як наслідок, негативно впливає на уявлення клієнтів про компанію. Усвідомте, що якщо сьогодні Ви продовжуватимете керувати авторитарними методами, то досягнете тільки того, що співробітники всіляко протестуватимуть і зриватимуть робочі плани, а потім і зовсім звільняться. Реалії нашого часу показують, що керівники, які не хочуть відмовитись від авторитарного управління, скоро можуть втратити свій бізнес і самі стануть працівниками своїх більш демократичних конкурентів.

Сьогодні для того, щоб Ваші робітники працювали з ентузіазмом і дійсно хотіли досягати потрібних результатів роботи, Вам потрібно вміти змінювати думку людей і переконувати їх у правильності своїх рішень. Тому в сучасних умовах найбільш ефективні ті стилі керівництва менеджерів, які допускають часте спілкування з працівниками та взаємодію з ними на рівних. Мої спостереження показують, що лідери, які продовжують застосовувати авторитарні стилі керівництва групою та мало часу приділяють спілкуванню з працівниками, набагато швидше втрачають контроль над своїми компаніями. Тому я рекомендую всім керівникам приділяти багато уваги спілкуванню з персоналом та постійно підвищувати свою ефективність у сфері комунікації.

За нинішніх умов особливо важливо постійно підтримувати комунікацію зі своїми працівниками! Зараз дуже багато хаосу та невизначеності, і саме в цей час важливо прояснювати персоналу плани роботи компанії на найближчий час. Я рекомендую проводити координацію з Вашою командою двічі на день. Вранці обговорити цілі компанії на наступні тижні або місяць і спільно сформулювати робочі завдання працівників на день. І ввечері, щоб отримати звіт про результати, досягнуті за день. Це дозволить Вам простежити за тим, щоб у всіх робітників був чіткий робочий план, і проконтролювати його виконання. Крім того, Ви відразу бачитимете, чи є у працівників будь-яка незгода з отриманими робочими завданнями або з Вашими планами роботи компанії. І зможете своєчасно вплинути на їхню думку.
Пам'ятайте, що майстерність у спілкуванні та вміння сформувати у співрозмовників згоду з Вашою точкою зору сьогодні може стати вирішальним фактором в успішності та навіть виживанні Вашого бізнесу.
Керівник управляє людьми, їхніми думками та реакціями за допомогою спілкування. І якщо Ви думаєте, яку якість у собі прокачати в першу чергу, як у керівника, то я рекомендую звернути увагу на Ваше вміння правильно спілкуватися і доносити свої думки до інших, так щоб Вас чули і розуміли.

Хочу також звернути Вашу увагу на те, як сучасні світові тенденції впливають на підбір персоналу. В умовах, коли працівники перестають прислухатися до топ-менеджменту і все рідше погоджуються з його рішеннями, стає особливо важливо наймати тих людей, які менше потребують керівництва і здатні самостійно досягати потрібних результатів роботи. Сьогодні багаторазово зростає цінність найму перформерів, тобто людей, які розуміють, яким має бути кінцевий продукт їхньої роботи, і можуть його зробити.

Можу сказати, що найкращий час для того, щоб зайнятися підбором персоналу – саме зараз! Адже далеко не всі керівники можуть взаємодіяти зі своїми робітниками під час кризи так, щоб вони хотіли залишатися в компанії. Тому сьогодні на ринку є справді тямущі фахівці, про яких Ви раніше мріяли роками! Не скористатися можливістю найняти цих людей - це все одно, що відкинути убік рятувальне коло, яке Вам кинули, щоб Ви не потонули. Якщо Ви хочете, щоб Ваш бізнес сьогодні вижив, потрібно зараз моніторити ринок і залучати у Вашу компанію продуктивних людей. А щоб у Вас виходило робити це швидко та ефективно, Вам необхідні знання про підбір персоналу, які дозволять створити постійний потік потрібних кандидатів у компанію. Ми будемо раді допомогти Вам отримати ці знання.

Підсумовуючи, можу сказати, що в цю кризу точно виживуть ті компанії, в яких керівники:
  • правильно вибудовують взаємодію зі своїми працівниками;
  • вміють спілкуватись і отримувати від співрозмовників згоду з їх точкою зору;
  • знають, як залучити до своєї компанії перформерів.

Бажаю Вам бути саме таким керівником!

Олексій Самойленко
Генеральний директор компанії "Перформія Україна"
Статті на тему
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Управління персоналом
Ефективність керівника, Цілі, Управління персоналом, Мотивація
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати