Як Вводити Співробітника у Посаду. Частина 2

Як Вводити Співробітника у Посаду. Частина 2
Наші клієнти часто запитують нас, як допомогти новим співробітникам адаптуватися до компанії. Вони відзначають, що нові працівники з хорошим потенціалом просто не приживаються в компанії і йдуть ще до закінчення терміну випробування. В результаті компанія втрачає перспективних працівників. Наш досвід показує, що в більшості випадків це відбувається через неправильне введення в посаду. У цій статті ми поговоримо про те, що потрібно робити, щоб нові співробітники успішно адаптувалися у Вашій компанії та хотіли бути частиною її команди.

У статті “7 кроків для ефективного початку роботи” ми розглядали, які дії керівника допомагають новим працівникам максимально швидко освоїтися на новій роботі. Але необхідно звернути увагу на дії самого співробітника. З першого дня роботи він може або почати приносити користь компанії, або створювати для неї проблеми. Наші спостереження виявили, що найчастіше саме неправильні дії нових співробітників після їхнього приходу в компанію заважають їм успішно адаптуватися та увійти на посаду. І особливо це стосується людей, яких наймають на керівні посади.

Досвід наших клієнтів показує, що дуже часто нові топ-менеджери із самого початку роботи намагаються запровадити свої правила та починають запроваджувати радикальні зміни. Зазвичай такі спроби по-новому організувати роботу колективу наштовхуються на опір з боку інших співробітників і зазнають невдачі. Здебільшого це відбувається тому, що новий керівник намагається щось змінювати, не налагодивши перед цим спілкування з колективом та не встановивши з ним розуміння. Це призводить до того, що нова людина неправильно входить до компанії. Підхід «швидко зробили так, як я сказав, і без жодних питань!» далеко не завжди найкращий варіант досягнення результату. Щоб люди щось зробили, потрібно спочатку домогтися їхньої згоди з тим, що це справді має сенс робити.

Керівник, який не налагоджує контакт із співробітниками, а просто наказує їм виконати якісь завдання, гарантовано отримає у відповідь протест із боку колективу. Співробітники робитимуть все можливе, щоб уникнути виконання доручень, з якими вони не згодні: від знаходження причин, з яких їх «неможливо» виконати, повністю працювати під керівництвом нового начальника. І навіть якщо отримані завдання все-таки будуть виконані, то якість цієї роботи буде далекою від ідеальної. Як показує практика, якість роботи, яку робить людина, безпосередньо залежить від того, наскільки вона згодна з необхідністю її виконання. Тому спроби різко все змінити і впровадити нові методи роботи не тільки не приведуть нового керівника до успіху, а й принесуть йому неприємності та розбрат у компанію. Що ж потрібно робити новому співробітнику, щоб правильно увійти до компанії? Щоб відповісти на це питання, потрібно прояснити кілька понять.
Як створити команду,
яка втілить вашу мрію у реальність?
Безкоштовний майстер-клас: ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
*Тільки для власників бізнесу

Коли людина починає займатися новою йому діяльністю чи приходить у новий колектив, у нову компанію, він перебуває стосовно неї може неіснування. Що це означає? Наприклад, Ви вирішили почати професійно грати в теніс і маєте намір приступити до вивчення цього виду спорту. У Вас ще немає досягнень у цій грі, і про Вас як про тенісист поки що ніхто не знає. Можна сказати, що Ви ще не існуєте в цій галузі. Як тільки Ви почнете діяти в цій галузі, Ви або наближатиметеся до Вашої мети стати професійним тенісистом, або віддалятися від неї. Результати людини у будь-якій діяльності багато в чому залежить від дій, що він робить, перебуваючи у стані неіснування. Це слушно і для бізнесу.

Новий співробітник завжди входить до компанії у стані неіснування незалежно від його досвіду та кількості досягнень на минулій роботі. Як правило, новий фахівець не усвідомлює того, що в цій компанії він ще не існує як співробітник, який обіймає певну посаду. На своїй минулій роботі він досяг певного успіху, його ідеї приносили компанії користь. Тому він упевнений, що знає, що йому треба зараз робити. Новий співробітник часто думає, що йому слід заявити про себе на новій роботі, реалізуючи свої ідеї та вносячи успішні зміни у роботу компанії. При цьому він забуває про два важливі нюанси. По-перше, він недостатньо добре знайомий решті колективу, щоб зробити це. По-друге, він ще не знає всіх нюансів роботи в цій компанії, тому його уявлення про те, що потрібно робити на цій посаді, можуть бути хибними. В результаті його дії тільки заважають йому досягти успіху на новій посаді.

Філософ Л.Рон Хаббард відкрив певну послідовність дій, яка дозволяє людині успішно вийти зі стану неіснування. Він назвав її формулою стану неіснування. Виконуючи цю формулу, новий співробітник може правильно увійти до компанії та зробити крок у бік досягнення успіху на посаді.
КРОК №1
Знайдіть комунікаційну лінію
Комунікаційні лінії - це лінії, якими у компанії рухається спілкування. Щоб успішно впоратися з роботою, новому співробітнику обов'язково потрібно своєчасно отримувати та передавати інформацію, пов'язану з його роботою на посаді. Тому йому необхідно максимально швидко знайти спосіб спілкуватися з усіма співробітниками та колегами, з якими він взаємодіятиме, працюючи на даній посаді. В іншому випадку новий співробітник не матиме всіх даних, необхідних для ефективної роботи.

Уявіть, наприклад, начальника відділу продажу, який установив спілкування з відділом виробництва, і тому він знає всіх властивостей товарів, які продає його відділ. Або маркетолога, якому не надходить інформація про те, які товари та послуги компанії потрібно просувати насамперед. Щоб вони не робили, у них не вдасться домогтися потрібних результатів роботи доти, доки вони не знайдуть потрібну лінію спілкування і не отримають необхідну інформацію.
Лінії комунікації - це артерії, якими тече життя підприємства, і вони мають значення для ефективності її роботи.
Найбільш ефективною лінією комунікації є особисте спілкування. Якщо люди, з якими потрібно взаємодіяти новому співробітнику, знаходяться далеко, можна використовувати електронну пошту, скайп або корпоративну телефонію. Дуже важливо зрозуміти, що без доступу до всіх необхідних ліній спілкування людина не зможе успішно увійти на посаду та якісно виконувати свою роботу. Тому якщо новий співробітник побачить, що він не має доступу до існуючих у компанії ліній комунікації, йому потрібно наполягти на тому, щоб його якнайшвидше до них приєднали.
КРОК №2
Досягніть, щоб про Вас дізналися
Після приходу в компанію новому співробітнику потрібно якнайшвидше познайомитися з усіма, з ким він взаємодіятиме по роботі. Для цих цілей чудово підходить збори. На цьому етапі формули неіснування людина повинна домогтися того, щоб всі дізналися, яку посаду він обійматиме в компанії, в чому складаються її обов'язки, який результат очікується від його роботи в результаті, і з яких питань до нього можна звертатися. Новий фахівець також може розповісти про його минулий досвід та досягнення у роботі. Цей крок дозволяє йому презентувати себе та показати, що він підходить для цієї посади. Але важливо тут показати свої результати, а не надувати щіки для важливості. Правильною дією на етапі знайомства з колективом визнатиме, що в цій компанії є свої нюанси роботи, які нова людина ще не знає, і попросити колег та співробітників допомогти їй адаптуватися та ознайомити її з особливостями роботи.

КРОК №3
З'ясуйте, що потрібно чи чого хочуть
Дуже часто нові співробітники “впевнені” в тому, що вони знають, що їхнім колегам треба, чого потребують їхні колеги, і як вони можуть бути їм корисні для досягнення найкращого результату. І це найбільш поширена помилка, яка заважає їм досягти успіху на своїй посаді. Їхні ідеї про те, що їм потрібно робити на новій посаді, засновані на їхньому попередньому досвіді роботи в інших компаніях. Тому часто не відповідають дійсності і лише заважають новим співробітникам успішно справлятися з роботою. Щоб правильно увійти до компанії, людині спочатку необхідно визнати, що вона ще не знає особливості роботи на цій посаді саме в даній компанії і з цими людьми. Щоб успішно вийти зі стану неіснування, новому співробітнику необхідно з'ясувати, що насправді потрібно і чого хочуть у цій компанії.

На цьому кроці людина з'ясовує, що їй потрібно робити, щоб почати приносити компанії користь і досягти успіху на своєму посту. Третій крок формули неіснування є особливо важливим для людей, які прийшли на керівні посади. Адже головне завдання хорошого керівника – допомогти своїм підлеглим робити свою роботу ще краще та ефективніше. А це можливо, тільки якщо він знатиме, що їм по-справжньому потрібно для ефективної роботи, і йому варто розуміти, чого вони по-справжньому хочуть. Іноді навіть елементарні речі – як купівля кондиціонера чи встановлення програми, що дозволяє систематизувати взаємодію Космосу з клієнтами – можуть значно підвищити ефективність роботи всього відділу.

Коли співробітники бачать, що керівник справді цікавиться тим, як він може допомогти їм покращити умови роботи, вони з більшою готовністю вислуховують та приймають його ідеї. У результаті керівнику буде набагато легше домогтися від співробітників не лише згоди, а й щирого бажання виконувати поставлені завдання та досягати певних результатів роботи. А це є найвищим пілотажем управління та показником особистої ефективності керівника.

Звертаю Вашу увагу на те, що на цьому етапі Вам необхідно прояснити новому співробітнику, яким має бути кінцевий результат його роботи на посаді. Це дозволить працівникові зрозуміти, на що йому необхідно спрямувати зусилля задля досягнення поставленого плану.
КРОК №4
Робіть, виробляйте та/або надавайте це
Коли новий співробітник з'ясує, що потрібно і чого хочуть, йому потрібно починати робити це. Це дозволить йому від початку роботи приносити користь на своїй посаді. Колеги приймуть його і будуть з більшим бажанням спілкуватися і слухати його. Це також дасть новому працівникові час для того, щоб вникнути у всі деталі роботи на посаді та зрозуміти її нюанси. Крім того, ці дії допоможуть йому налагодити контакт з рештою колективу і успішно адаптуватися в компанії.

Ми рекомендуємо продовжувати виконувати два останні кроки формули неіснування навіть після того, як людина повністю освоїться на новій посаді. Це особливо важливо для керівника. Адже йому потрібно добитися, щоб усі співробітники його відділу давали певні результати роботи. Уточнюючи у колективу, що їм потрібно для того, щоб їм було зручніше працювати, і забезпечуючи це, керівник зможе успішно підвищити ефективність роботи своїх співробітників.

Як Ви бачите, дії співробітників під час їхнього приходу в компанію багато в чому визначають, чи буде їхнє введення на посаду успішним, і чи зможуть вони прижитися в компанії. Тому Вам потрібно одразу пояснити новій людині, що у Вашій компанії є свої нюанси роботи, які їй необхідно дізнатися, перш ніж вона почне реалізовувати свої ідеї. Ми рекомендуємо в перший же день роботи вчити нових співробітників формулі неіснування і просити їх відразу ж починати слідувати їй. Тоді нові спеціалісти будуть успішно адаптуватися у Вашій компанії та приносити їй користь із самого початку роботи.

Успіху та процвітання Вам!
Олексій Самойленко
Статті на тему
Етапи найму, Співбесіда, Фактори найму
Етапи найму, Наведення довідок, Пошук персоналу, Інше
Етапи найму, Пошук персоналу, Фактори найму
Етапи найму, Пошук персоналу, Фактори найму
© 2017-2022, Performia Україна.
Адреса: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19-в
Дивіться нас на YouTube та читайте у соціальних мережах
Підписуйтесь на E-mail розсилку та отримуйте найновішу та найактуальнішу інформацію у сфері підбору персоналу
Способи оплати